TIXIK.cz » Německo » Bádensko-Württembersko » Vöhrenbach » Linachtalsperre

Linachtalsperre - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Linachtalsperre: Hlídač pokojů
Linachtalsperre Mapa Mapa hotelů Linachtalsperre

Související témata

Linachtalsperre: Fotografie

Doporučené hotely Linachtalsperre


Zobrazit všechny »Linachtalsperre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Linachtalsperre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Linachtalsperre a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Jesuitenschloss36km
Schweizersbild42km
Citadela Munot43km
Quartier Européen75km
Petite France75km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 22:55:49, Nadmořská výška: 842m, Adresa: Linachstraße, Vöhrenbach, Německo, Telefon: +49 7727/5010, WWW stránky:

Linachtalsperre je unikátní technická památka v Německu , která je oblíbeným cílem turistů. Je to jedna z pouhých dvou klenbových hrází v Evropě. Nachází se v jihozápadní části země, u městečka Vöhrenbach .

Přehrada Linach - Národní technická památka

Linachtalsperre byla vybudována v letech 1922 - 1925. Měla zajišťovat dostatek vody pro vodní elektrárnu, která fungovala až do roku 1969. Linachtalsperre byla první a největší přehrada s klenbovou hrází v Německu. Konstrukce hráze je opravdu ojedinělá, je velmi úzká. Její výška je 25 metrů a délka 143 metrů. Tento typ hráze byl zvolen z důvodu úspory materiálu. Dnes je Linachtalsperre národní technickou památkou. Po dlouhou dobu byla přehrada vypuštěna a její dno zarůstalo stromy. I přesto již v této době byla přehrada vyhledávaným cílem turistů. Naštěstí se v letech 2006 a 2007 dočkala přehrada rozsáhle opravy, jejíž náklady se vyšplhaly na 7,1 milionů EUR. Díky tomu ale přehrada opět slouží svému účelu. V budově vodní elektrárny je dnes muzeum. Kolem přehrady vede stezka (po hrázi se dá chodit) . Pod hrází se také v létě konají pravidelně divadelní představení pod širým nebem (Freilichttheater De Linacher Stausee) . Přehrada je jinak krásná i v noci, kdy je nádherně osvícena. Její oblouky svítí modře (symbolika vody) a prostřední oblouk pak svítí červeně (symbolika elektřiny) .

Praktické informace

Muzeum ve vodní elektrárně můžete navštívit po dohodě v informačním centru ve Vöhrenbachu (tel. 07727 - 501-104 nebo 501-100, email: info@voehrenbach.de. Vstupné stojí 3 EURa pro dospělé a 1 EURo pro děti a mládež do 16 let.


Informace a fakta

GPS: 48.0182, 8.2907
Nadmořská výška: 842 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:43

Linachtalsperre: Recenze

Linachtalsperre prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vöhrenbach (3.2km)Bubenbach (6km)Furtwangen (8km)Eisenbach (7km)Schönwald (12km)Sankt Märgen (15km)Friedenweiler (12km)Villingen-Schwenningen (16km)Titisee-Neustadt (13km)

Webmap: 1 2 3