TIXIK.cz » Chorvatsko » Istarska » Limský záliv

Limský záliv - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Limský záliv: Hlídač pokojů
Limský záliv Mapa Mapa hotelů Limský záliv

Limský zálivLimský záliv

Související témata

Limský záliv: Fotografie

Doporučené hotely Limský záliv


Zobrazit všechny »


Limský záliv: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Limský záliv Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Limský záliv a doprava
Piazza dell´Unita58km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kanály, Aktuální čas: 17:35:23

Limský záliv (Limsky zaljev, Lim-fjord) je chorvatská chráněná přírodní památka. Nachází se na západním pobřeží Istrie a patří mezi nejpozoruhodnější místa v této oblasti. Limský záliv se do chorvatské pevniny ostře zařezává mezi městečky Vrsar a Rovinj .

Příroda

Limský záliv je dlouhý 9 km a jeho srázné přes 100 m vysoké stěny jsou porostlé bujnou vegetací, zejména macchií. Záliv je vlastně zatopená část Limského krasového údolí, které se táhne dále pevninou. Díky četným sladkovodním pramenům v okolí je Limský záliv bohatý na ryby. V jeho závěru se pěstují ústřice a slávky jedlé. Vysoko ve skalách zálivu jsou četné krasové jeskyně proslulé nálezy pozůstatků člověka z mladší doby kamenné.

Vyhlídková plavba

Limský záliv si může návštěvník krásně prohlédnout díky vyhlídkovým plavbám, které se zde během sezóny pořádají. Z lodi můžete vidět kromě krásné přírody i několik pozoruhodných památek. Je to například impozantní zřícenina benediktinského kláštera sv. Michala (Sveti Mihovil) z 11. stol, jehož zakladatelem byl poustevník sv. Rumuald. Při prohlídce si nemůžete nevšimnout majestátních vápencových srázů, kterými je Limský záliv známý. Pod jedním z nich se nachází půvabná Rumualdova jeskyně, jejíž prohlídka bývá součástí vyhlídkové plavby. Po plavbě se můžete posilnit v jedné z místních vyhlášených restaurací (Viking, Limski fjord) , kde vám připraví třeba čerstvé ústřice nalovené přímo ve vodách zálivu.


Informace a fakta

GPS: 45.1319, 13.6824
Nadmořská výška: 1 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:42:27

Limský záliv: Recenze

Limský záliv prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vrsar (6km)Rovinj (7km)Funtana (8km)Poreč (12km)Bale (13km)Nova vas (15km)Višnjan (16km)Červar-Porat (17km)Vabriga (19km)

Webmap: 1 2 3