TIXIK.cz » Města » Limone sul Garda

Ubytování Limone sul Garda

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Limone sul Garda: Hlídač pokojů
Limone sul Garda Mapa Mapa hotelů Limone sul Garda

Limone sul GardaLimone sul Garda

Související témata

Luxusní ubytování v Limone sul Gardě, Levné ubytování v Limone sul Gardě, Apartmány v Limone sul Gardě, Satelitní mapa Limonu sul Garda, Limone sul Garda - počasí, Limone sul Garda: Fotografie

Doporučené hotely Limone sul Garda


Zobrazit všechny »


Limone sul Garda: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Limone sul Garda Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Limone sul Garda a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:33:51, WWW stránky:

Limone sul Garda je malé městečko na severu Itálie . Nachází se na severozápadním pobřeží Gardského jezera (Lago di Garda) a administrativně spadá do regionu Lombardie . Společně s dalšími oblíbenými místy na severu Gardského jezera láká Limone sul Garda návštěvníky na malebnou kopcovitou krajinu s jezerem, která je zasazena do mírného podnebí, a to díky subtropickým větrům z jihu. V roce 2011 čítalo Limone sul Garda přibližně 1000 obyvatel.

Pohledy do historie a legenda

Území kolem Limone sul Garda bylo obýváno již od roku 600 př. n. l. Jeho název pochází z latinského slova „limen“, což znamená hranice. Téměř každý si však myslí, že název je odvozen od typického místního ovoce, citrónu. Podle legendy bylo Limone sul Garda založeno farmářem jménem Limone, což byl syn místního boha Benaca a víly Fillide. Podobně jako celý sever Itálie , byla osada postupně pod nadvládou Římanů, barbarů a Langobardů. Větší rozvoj zaznamenalo Limone sul Garda pod vedením Benátské republiky. V roce 1786 se tam zastavil německý básník Johann Wolfgang Goethe při své plavbě po Gardském jezeře . Obdivoval zejména citrónovníkové sady, jejichž vůně je pro Limone sul Garda typická. Tradice pěstování citrónů stále žije, a tak si i dnešní návštěvník může vychutnat procházku po svazích porostlých citrónovníky a kochat se nejen jejich vůní, ale i krásnými výhledy na jezero.

Město a okolí

Vysoké kopce v bezprostřední blízkosti a Gardské jezero dodávají Limone sul Garda malebnou atmosféru. K té ještě přispívají lesy, citrónovníkové sady a olivové háje v okolí. Procházka po romantických čtvrtích starého města Vás vrátí o několik století zpátky. Limone sul Garda disponuje i několika hotely, které jsou do prostředí vhodně zasazeny a neubírají mu na kráse. Výhodou je dlouhá sezóna, která trvá od května až do října. Ceny mimo letní měsíce jsou podstatně nižší.

Sport a tipy na výlety

Pro aktivní turisty je celá řada možností jak trávit dovolenou v Limone sul Garda. Od cyklistiky ve všech podobách, přes vysokohorskou turistiku, míčové sporty, až po vodní sporty, jako jsou koupání, windsurfing a canoeing. Je tam dokonce i možnost kontaktovat místní horolezecký klub a vydat se do hor, které jsou pro lezení ideální. Procházky po pobřeží a po okolních svazích porostlých ovocnými sady nadchnou milovníky romantiky. Při relaxování se mohou kochat krásnými výhledy na jezero i na Limone sul Garda. Chcete-li mít skutečně krásný výhled, vydejte se na 1161 m vysokou horu Cima Mughere. Nachází se na západ od Limone sul Garda a na vrchol je možné se dostat i na kole. Svým návštěvníkům se odvděčí krásnými výhledy na okolní krajinu. Z vrcholu je vidět i známá alpská hora Monte Baldo na východě.

Doprava

V minulosti bylo Limone sul Garda téměř nedostupné. To se změnilo v roce 1932, kdy byla vystavěna tzv. Gardesana Occidentale, panoramatická silnice spojující letoviska na západě Gardského jezera . Nejlépe je Limone sul Garda dostupné z městečka Riva del Garda , které se nachází 15 km na sever. Tam se dostanete po dálnici A22, která vede z Verony na sever do Bolzana a do Rakouska . Z dálnice sjedete směrem na západ u městečka Mori a pak už je to do Riva del Garda zhruba 15 km.

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
levné a dobré jídlo
dobré pivo
vynikající víno
romantická atmosféra
živé město
hezké hory
pestrá nabídka ubytování
lázeňství
blízko turistické stezky
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
lesy
velmi chladno

Proti

příliš mnoho turistů

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Aktivity

horská kola
rybaření
windsurfing
lyžování

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
kemp
půjčovna aut
autoopravna
kostel
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
nemocnice
knihovna
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.815, 10.793
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:26

Limone sul Garda: Recenze

Limone sul Garda prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Limone sul GardaMolina di Ledro (6km)Malcesine (7km)Mezzolago (8km)Torbole (9km)Riva del Garda (9km)Nago (10km)Pieve di Ledro (10km)Tignale (10km)

Webmap: 1 2 3