TIXIK.cz » Města » Limoges

Limoges - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Limoges: Hlídač pokojů
Limoges Mapa Mapa hotelů Limoges

Související témata

Satelitní mapa Limogesu, Levné ubytování v Limogesu, Autopůjčovny v Limogesu, Luxusní ubytování v Limogesu, Limoges: Fotografie

Doporučené hotely Limoges


Zobrazit všechny »Limoges: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Limoges Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Limogesu, Plánovač výletů, Limoges a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:26:03, Telefon: +33 5 55 34 53 81, WWW stránky:

Limoges je historické město ve Francii . Nachází se v regionu Limousin, na řece Vienne, cca 220 kilometrů severovýchodně od Bordeaux . V současnosti zde žije okolo 140 000 obyvatel. Limoges je ve světě známé hlavně díky výrobě porcelánu.

Turistické zajímavosti

Limoges je krásné malebné město, které nabízí řadu zajímavostí. Největším lákadlem pro většinu turistů je zdejší porcelán. Středem historického centra města je čtvrť Chateua. Zde si můžete v ulici de la Boucherie prohlédnout ty nejkrásnější hrázděné domy v celém městě. Mimo mnoha církevních památek tu také můžete navštívit zajímavé aquarium (Aquarium du Limousin) . V klenutých pozdemních nádržích se nachází na 2500 ryb. Zajímavostí je, že tyto nádrže byly vybudovány za Napoleona III. pro případ epidemi cholery. Dalším vyhledávaným místem je středověká čtvrť La Cité. Zde se také nachází mnoho krásných staveb. Dominantou je katedrála (Cathedrále St-Étienne) . Za katedrálou se nachází krásná botanická zahrada. V blízkosti zahrady můžete navštívit Cité des Métiers et des Arts, kde předvádějí své umění špičkový řemeslníci. Pokud máte rádi dekorativní umění, navštivte Musée Municipal de I´Éveché. Další inforamce o zajímavostech ve městě Limoges vám dají v informačním centru, které se nachází v ulici bd de Fleurus 12.

Porcelán a smalt z Limoges

Limoges je ve světě vyhlášen díky svému porcelánu. Ten se tu vyrábí více než 300 let. Ozdobné smalty se zde vyrábějí již od 12. století. I když už bylo hodně procelánek zavřeno, stále je tu dost výrobců. Mezi nejslavnější procelánky které jsou stále v provozu patří Haviland a Bernardaud, které nabízejí i malá muzea a tovární prodejnu. Jednou z nejstarších procelánek ve městě je Porcelaine Royal Limoges. Ta se dodnes jako jediná může pochlubit dochovano velkou cihlovou pecí (Four des Cassseaux) , která je vysoká 19,5 m. Na procelán a smalt jinak narazíte na každém rohu. Např. řada domů a dalších staveb je ozdobena smaltovými taškami. Pokud si chcete prohlédnout soudobé umění ze smaltu navštivte galerii du Canal v ulici du Canal 15. Milovníci procelánu jistě nevynechají zdejší muzeum procelánu (Musée National Adrien Dubouché ) na place Winston Churchill 8.

Turistické služby a zábava

Limoges disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních stravovacích zařízení. Mezi nejoblíbenější restaurace patří restaurace Le Petits Ventres, Le 27 a Chez Alphonse, kde můžete ochutnat regionální kuchyni. Pokud se stravujete sami, můžete navštívit městskou tržnici na place de la Motte, kde koupítě vše od zeleniny, přes sýry, až po maso. Základní potraviny nakoupíte také v Monoprix na rue Jean Jaurés 42. Za noční zábavou můžete v Limoges vyrazit do podniků L´Amicale des Parachutistes Belges (soul, funky, rock) , La Fourmi (alternativní kapely) a Le Tabernacle. K dispozici jsou tu jinak také dvě kina.

Doprava

Limoges je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází cca 10 km západně od města. Bohužel z letiště se dá dostat do města pouze taxíkem, který vás vyjde okolo 20 EUR. Limoges je hlavním autobusovým uzlem zdejšího regionu. Autobusové nádraží se nachází hned u toho železničního. Místní vlakové nádraží je údajně jedním z nejkrásnějších vlakových nádraží ve Francii. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici E09 a E603.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku, dokazují to četné archeologické nálezy či zdejší římský amfiteátr. Město Limoges bylo založeno okolo roku 10 př.n.l. Bylo známé pod názvem Augustoritum.

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 45.8275, 1.2648
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:13:05

Limoges: Recenze

Limoges prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Limoges (0km)Isle (3.9km)Solignac (8km)Nieul (13km)Saint-Léonard-de-Noblat (18km)Bonnac-la-Côte (13km)Pierre-Buffière (16km)Saint-Hilaire-les-Places (22km)Saint-Junien (29km)

Webmap: 1 2 3