TIXIK.cz » Města » Limerick

Limerick - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Limerick: Hlídač pokojů
Limerick Mapa Mapa hotelů Limerick

Související témata

Satelitní mapa Limericku, Luxusní ubytování v Limericku, Autopůjčovny v Limericku, Limerick: Fotografie

Doporučené hotely Limerick


Zobrazit všechny »Limerick: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Limerick Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Limerick a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:03:30, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 52.6647, -8.6231
Nadmořská výška: 19 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:49:24

Limerick: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:46:30
Limerick je třetí největší město v Irsku . Nachází se v západní části země, na řece Shannon. V současné době žije ve městě okolo 55 000 obyvatel.

O městě

Limerick je krásné město, které si stále zachovává svůj starobylý ráz. Je tu mnoho středověkých i starověkých památek. Zklamáni nebudou ani milovníci přírody. Vyznavači golfu jistě znají asi 16 km vzdálené hřiště Adare Golf . Limerick je také významné univerzitní město.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří hrad krále Jana (King John's Castle) z 13. století, katedrála sv. Marie (St Mary's Cathedral) z 12. století a katedrála sv. Jana (St John's Cathedral) . Ta se může pochlubit nejvyšší kostelní věží v celém Irsku . Nejrušnější ulicí a hlavní dopravní tepnou je O'Connell Street, kde se nachází mnoho vyhlášených restaurací a hotelů. Mezi nejnavštěvovanější muzea patří Limerick Museum, kde se dozvíte vše o historii města. Další je muzeum Hunt. Představuje různé artefakty z doby kamenné, starověkého Egypta až po současnost.

Zajímavosti v okolí města

V okolí Limerick u se nachází několik nejen přírodních, ale také architektonických památek. Nejslavnější je krasová oblast Burren , kde se nachází vyhlášené Moherské útesy. Dále tu naleznete megalitickou památku dolmen Poulnabrone . Zajímavá je také jeskyně Aillwee Cave , která se proslavila nálezy kostí vyhynulého druhu medvěda. Nedaleko Limerick u se nachází i jedna z nejkrásnějších vesniček v celém Irsku , obec Adare . Je zde také možnost kajakingu na řece Shannon.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Nejvíce restaurací se nachází v ulici O'Connell Street. Zde také naleznete kulturní centrum Belltable Arts Centre, kde se konají hudební a divadelní vystoupení. Pokud máte rádi umění, můžete se vydat na náměstí Pery, kde sídlí městská umělecká galerie. Limerick také hostí festivaly. Významný je na jaře konaný Fresh Film Festival.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Současný Limerick byl založen v roce 812.

Doprava

Limerick je dobře dostupný. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází Shannonu (Shannon Airport) , který je vzdálený asi 20 km. Z letiště se do města dostanete autobusem. Autem se do Limerick u dostanete po dálnici N24, N20, N7 a N18 nebo po silnici N69. Trajektem se odtud dá dostat např. do Londýna .

Města a obce v okolí

LimerickBunratty (13km)Caherconlish (13km)Adare (16km)Shannon (18km)Newmarket on Fergus (21km)Bruff (22km)Ballingarry (27km)Ennis (32km)

Webmap: 1 2 3