TIXIK.cz » Města » Norsko » Oppland » Lillehammer

Lillehammer - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lillehammer: Hlídač pokojů
Lillehammer Mapa Mapa hotelů Lillehammer

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Lillehammeru, Luxusní ubytování v Lillehammeru, Autopůjčovny v Lillehammeru, Lillehammer: Fotografie

Doporučené hotely Lillehammer


Zobrazit všechny »Lillehammer: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lillehammer Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lillehammer a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum umění LillehammerMuzea0.2km
Lillehammer StationStanice MHD0.3km
Stampesletta StadiumStadiony0.7km
Maihaugen Folk MuseumMuzea1km
MjøsaJezera2km
Fåberg StationStanice MHD7km
Mountain ValleyÚdolí8km
Stranda CampingKempy10km
NevelfjellHory11km
Hunderfossen TuristsenterKempy12km
The Norwegian Road MuseumMuzea12km
Ski areál Lillehammer-HafjellSki areály13km
Ski SjusjøenSki areály13km
Mesnali AirfieldLetiště13km
Hunderfossen CampingKempy14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:55:58, Telefon: +47 61 28 98 00, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 61.1174, 10.4624
Nejbližší letiště: Letiště Leirin, 64 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:14:01

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.lillehammer.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lillehammer: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25831.8.2011 10:24:07
Lillehammer je město v Norsku , nachází se v jeho východní části. V roce 1994 se tu konaly XVII. zimní olympijské hry. Od hlavního města Oslo je vzdáleno asi 135 km na sever. Dnes zde žije kolem 19 tisíc obyvatel.

O městě Lillehammer

Díky konání zimních olympijských her v Lillehammeru prošlo město modernizací. Bylo zde investováno především do infrastruktury města a samozřejmě do sportovišť. Zimní olympijské hry konané v Lillehammeru jsou dodnes považovány za jedny z nejlepších v historii. I dnes jsou veškerá sportoviště upravená pro účely olympiády využívána. Návštěvníci si je mohou všechna prohlédnout. Lillehammer dodnes žije především turistickým ruchem s odkazem na olympiádu.

Skokanské můstky Lygårdsbakkene

Asi 1,5 km severovýchodně od centra se nacházejí skokanské můstky Lygårdsbakkene. Jsou tu skokanské můstky K120 a K90, ale hlavně se tu konal zahajovací ceremoniál olympijských her v Lillehammeru. Kousek od můstků najdete věž, na které hořel olympijský oheň. Na můstky Lygårdsbakkene se můžete dostat pomocí lanovky. V ceně lanovky máte i vstup na věž můstku. Pěšky se dají můstky zdolat po 952 schodech.

Olympijské muzeum

Kousek od centra se nachází hokejová hala Håkons Hall. Zde byl pořádán hokejový turnaj v rámci her a dnes tu najdete Olympijské muzeum. Můžete si prohlédnout hokejovou halu a také množství vystavených exponátů a různých zajímavostí. Vše je doprovázeno zajímavou videoprojekcí.

Muzea v Lillehammeru

Město Lillehammer nabízí k prohlídce jeden z nejlepších skanzenů Norska . Zdejší muzeum lidových staveb zahrnuje kolem 180 dobových stavení. Během prohlídky se můžete podívat na původní řemesla, která tu předvádějí řemeslníci oblečení do dobových oděvů. Dalším muzeem ve městě Lillehammer je muzeum umění. Zde si můžete prohlédnout díla od nejznámějších norských výtvarníků. Exponáty většinou pocházejí z 19. století. Za prohlídku stojí také zdejší Silniční muzeum ( Norsk Vegmuseum ) , které je tematicky zaměřeno na výrobu automobilů a stavbu silnic.

Aktivity a zajímavosti v okolí Lillehammeru

Asi 12 km severně od města Lillehammer najdeme zábavní park pro děti, Hunderfossen Familiepark. Tento park patří k nejlepším v celém Norsku . Děti tu najdou nejrůznější vodní atrakce, skluzavky, pohádkové paláce a jiné atrakce. Z Lillehammeru sem jezdí pravidelné autobusové spoje. Další zajímavostí v Hunderfossenu je olympijská bobová dráha. Zde máte možnost si vyzkoušet, jaké to je řítit se ledovým korytem rychlostí přes 130 km/h. Můžete si zaplatit i svezení s profesionálním pilotem. Tyto jízdy probíhají od listopadu až do konce dubna. V zimních měsících můžete využít nedaleké lyžařské areály Hafjell a Kvitfjell .

Ubytování a stravování

Město Lillehammer nabízí ubytování nejrůznějších cenových kategorií. Základní nabídku naleznete zde . Nejskromnější ubytování nabízí kemp Lillehammer Camping. Kemp se nachází na pěkném místě na břehu jezera a je obklopen zelení. Město Lillehammer na svou velikost nabízí množství restaurací, barů nebo nočních podniků.

Doprava

Infrastruktura města Lillehammer je na vysoké úrovni. Město má velice dobré spojení s okolím. Pravidelné autobusové spoje jezdí do hlavního města Oslo či do města Bergen . Autobusem se dostanete až k západním fjordům Norska . To samé platí o železniční dopravě. K dopravě do města Lillehammer můžete využít i mezinárodní letiště v Oslu , odkud se pak do Lillehammeru dostanete autobusem, vlakem nebo taxi.

 Aura: 69Recenze: 12425.4.2011 20:15:33
Skanzen nemá chybu, a líbí se naprosto všem, mladým i starým, dospělým i dětem, opravdu stojí za to. Ivana

Města a obce v okolí

LillehammerØyer (17km)Gjøvik (38km)

Webmap: 1 2 3