TIXIK.cz » Města » Lido di Camaiore

Ubytování Lido di Camaiore, hotely Lido di Camaiore

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lido di Camaiore: Hlídač pokojů
Lido di Camaiore Mapa Mapa hotelů Lido di Camaiore

Lido di CamaioreLido di Camaiore

Související témata

Luxusní ubytování v Lidu di Camaiore, Levné ubytování v Lidu di Camaiore, Satelitní mapa Lida di Camaiore, Lido di Camaiore: Fotografie

Doporučené hotely Lido di Camaiore


Zobrazit všechny »


Lido di Camaiore: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lido di Camaiore Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lido di Camaiore a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:37:13, WWW stránky:

Lido di Camaiore je letovisko v severozápadní části Itálie . Nachází se na Toskánské riviéře na pobřeží Ligurského moře asi 7 km na jih od města Forte dei Marmi a 5 km na sever od letoviska Viareggio . Administrativně spadá Lido di Camaiore do regionu Toscana (Toskánsko). V současné době (2010) ve městě Lido di Camaiore žije kolem 32 000 obyvatel.

Od prosluněných pláží po vrcholky Apuánských Alp

Lido di Camaiore se stalo slavné hlavně díky svým širokým plážím se zlatavým pískem. Pláže jsou moderně vybavené a nabízejí krásný výhled na azurové moře. Výhodou Lido di Camaiore je, že se jeho pláže nacházejí stranou od hlavních silničních komunikací. Jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky plážových sportů, windsurfingu a potápění. Lido di Camaiore je rovněž vyhledávané vyznavači turistiky a cykloturistiky. Úžasnou scenérii totiž doplňují majestátní Apuánské Alpy, které přímo vybízejí k výletům. Od pobřeží jsou vzdálené asi 20 km směrem na východ. Horské vesničky se vám odmění krásnou přírodou a stejně krásným výhledem na celé okolí.

Historie a památky

Jako téměř každé italské město má i Lido di Camaiore své historické centrum. V této oblasti stávala malá osada již za dob starověkých Římanů. Osada byla součástí většího města Lucca, které bylo napojeno na známou cestu Via Cassia, jež tvořila důležitou dopravní tepnu mezi Římem a severem Itálie . O bohaté historii Lido di Camaiore svědčí historické památky, z nichž nejstarší pocházejí ze 14. století. Známá je především vila Bourbonů na vyvýšeném pahorku a historická ulice Via Vittorio Emanuele. Z církevních památek je to kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Lido di Camaiore je také známé díky divadlu Teatro dell'Olivo, kde můžete celoročně shlédnout divadelní hry zejména od italských autorů.

Město zábavy a moderních rekreačních čtvrtí

Moderní čtvrtě letoviska Lido di Camaiore jsou charakteristické moderními vilami, širokými ulicemi, jež jsou lemované palmami, květinami a četnými zelenými parky. Lido di Camaiore je rovněž známé nočním životem. Ocení ho zejména mladí, pro které je zde přichystáno množství nočních klubů, barů a diskoték.

Luna park v Lido di Camaiore

Jedním z největších lákadel v Lido di Camaiore je Lunapark. Tento zábavní park je vybaven mnoha oblíbenými atrakcemi, které ocení nejen děti. Mezi nejoblíbenější patří ruské kolo a horská dráha.

Plusy

blízko k moři
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Služby

pekárna
banka
bar
prodejna kol
knihkupectví
kemp
půjčovna aut
autoopravna
myčka aut
kostel
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
nemocnice
prádelna
právnické služby
radnice


Informace a fakta

GPS: 43.9026, 10.2297
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:28

Lido di Camaiore: Recenze

Lido di Camaiore prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lido di Camaiore (0km)Marina di Pietrasanta (4km)Viareggio (4km)Pietrasanta (6km)Forte dei Marmi (8km)Massarosa (10km)Querceta (8km)Fibbialla (12km)Massaciuccoli (13km)