TIXIK.cz » Města » Polsko » Velkopolsko » Licheń Stary

Ubytování Licheń Stary, hotely Licheń Stary

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Licheń Stary: Hlídač pokojů
Licheń Stary Mapa Mapa hotelů Licheń Stary

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Licheń Stary - satelitní mapa, Licheń Stary - počasí, Licheń Stary: Fotografie

Doporučené hotely Licheń Stary


Zobrazit všechny »Licheń Stary: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Licheń Stary Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Licheń Stary a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Bazilika LicheńskáKatedrály0.8km
Muzea7km
Ślesińskie LakeJezera8km
Letiště Kazimierz BiskupLetiště13km
Aquapark RondoKoupání12km
Słup milowyPamátníky14km
Zámek v KołeHrady a zámky22km
Skansen ArcheologicznyMuzea23km
PomeraniaKempy25km
Kownaty LakeJezera26km
Jezero OstrowskieJezera28km
GopłoJezera29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:48:57, WWW stránky:

Licheń Stary (Licheń) je malé město a jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst v Polsku . Nachází se v centrální části země, ve Velkopolském vojvodství. V současné době žije ve městě přibližně 1 100 obyvatel.

O městečku

Městečko Licheń Stary, známé také jen jako Licheń. Poutním místem je především díky nové bazilice , která je v současné době největší stavbou svého druhu v zemi. Byla postavena v roce 1994. V městečku Licheń Stary se také nachází starší neogotický kostel sv. Doroty, ve kterém se nachází obraz Matky Boží Licheńské z 18. století. Nedaleko něho je postavena kamenná Golgota s křížovou cestou. Ve městě se nachází i muzeum věnované historii místního poutního místa a Muzem Józefa Jarzębowskieho, které vlastní zajímavou sbírku artefaktů vypovídajících o polské historii a životě Poláků v emigraci.

Poutní místo

Legenda vypráví, že jednomu polskému legionáři se zjevila v roce 1813 v bitvě u Lipska Panna Marie, která mu řekla, aby umístil její obraz ve své vlasti, u městečka Licheń Stary. Voják tak učinil a pověsil tam obraz Panny Marie z 19. století od neznámého umělce. Od té doby se tam chodí lidé modlit za uzdravení apod. Význam tohoto místa dnes dokazuje stavba skutečně monumentální baziliky , která je darem polskému národu k oslavě výročí 2 000 let křesťanství. V současné době navštíví městečko Licheń Stary přibližně 1 000 000 poutníků ročně.

Turistické služby

Informace o ubytování, stravování a bohoslužbách Vám podá speciální informační centrum pro poutníky v ulici Klasztorna 4. Vzhledem k velkému počtu poutníků, kteří tam přijíždějí, je v městečku hned několik větších parkovišť, kde bez problému zaparkuje opravdu mnoho aut i autobusů. Pohodlné ubytování nabízí např. hotel Magda . Nechybí ani dostatečné možnosti stravování. Dobře se najíst můžete např. v restauraci Licheńska nebo v restauraci zmíněného hotelu Magda. Pravidelně se tam také konají různé výstavy, konference a koncerty - např. varhanní.

Doprava

Městečko Licheń Stary je nejlépe dostupné autem nebo autobusem. Nejbližší letiště Poznań-Ławica Airport se nachází v Poznani . Autem se do města dostanete nejlépe po silnicích č. 25, 266 nebo 263. Nejbližší vlaková stanice se nachází v nedalekém Koninu .


Informace a fakta

GPS: 52.3164, 18.3541
Nadmořská výška: 79 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:58:07

Licheń Stary: Recenze

Licheń Stary prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ślesin (7km)Konin (12km)

Webmap: 1 2 3