TIXIK.cz » Regiony » Liberecko

Liberecko - ubytování, mapa míst, tipy na výlety, průvodce (okres Liberec)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Liberecko: Hlídač pokojů
Liberecko Mapa Mapa hotelů Liberecko

LibereckoLiberecko

Související témata

Liberecko: Fotografie

Doporučené hotely Liberecko


Zobrazit všechny »


Liberecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Liberecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Liberecko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:21:49, Nadmořská výška: 334m

Liberecko je příhraničním regionem na severu Čech, sousedícím s Německem a Polskem. Krajina je formována zejména masivem Jizerských hor a Lužických hor, jejichž součástí je i horský hřeben a přírodní park Ještěd. Právě pod jeho dominantou a místem dalekého rozhledu Ještědem se nachází moderní a prosperující město Liberec.

Liberec - perla severních Čech

Krajské město Liberec je skutečným centrem severních Čech. Leží mezi horami, má bohatý kulturní život, najdte zde muzea, zoologickou zahradu, botanickou zahradu a jeden z největším aquaparků v ČR. Má rozsáhlou sportovní infrastrukturu, kterou reprezentuje především nová víceúčelová aréna. Je to univerzitní město kde sídlí Technická univerzita Liberec.

Turistické cíle na Liberecku

Pozornosti návštěvníků by nemělo ujít například Muzeum betlémů v Kryštofově údolí, státní zámek Sychrov, archeologické objevy v Českém Dubu, unikátního muzeum hasičské techniky v Chrastavě, Hrádek nad Nisou kde se můžete svlažit u jezera s čistou podzemní vodou, Frýdlant v Čechách se svým impozantním hradem, hrad Grabštejn, romantický hrádek Frýdštejn, chrám Navštívení Panny Marie - významné poutní místo v Hejnicích, nebo koupaliště v Hodkovicích nad Mohelkou. Turistickým centrem je ve Frýdlantském výběžku vedle Frýdlantu i Nové Město pod Smrkem u kterého na hoře smrk stojí rozhledna s velmi pěkným výhledem (zajímavý i po setmění).

Na Liberecku se nebudete nudit

Terén je vhodný pro pěší turistiku či cykloturistiku, pro zimní sporty, běh na lyžích v upravovaných stopách Jizerské magistrály, ale i pro sjezdové lyžování v celé řadě lyžařských středisek. Do libereckého lyžařského areálu se dostanete tramvají. Atrakcí je např. i 70 m dlouhý tobogán v libereckém plaveckém bazénu. Léčebným a relaxačním programy na liberecku lze absolvovat v Lázních Libverda, kde se léčí srdeční a cévní choroby, nemoci pohybového ústrojí a duševní poruchy, Osečné - Lázně Kundratice které jsou jedněmi z nejstarších lázní u nás, a v sirnoželezité slatině se léčí nemoci pohybového ústrojí, případně v řadě kvalitních ubytovacích zařízení s wellness programy.

Informace a fakta

GPS: 50.7928, 15.0067
Nadmořská výška: 334 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:41

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, lázeňství, lyžování, shopping, snowkiting, golf, potápění, lázeňství, bungee jumping
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Liberecko: Recenze

Liberecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chrastava (3.8km)Liberec (4.5km)Kryštofovo Údolí (6km)Bedřichov (10km)Janov nad Nisou (12km)Šimonovice (10km)Rynoltice (13km)Hrádek nad Nisou (13km)Jablonec nad Nisou (14km)Rádlo (13km)Lučany nad Nisou (16km)Raspenava (15km)Jablonné v Podještědí (18km)Smržovka (18km)Frýdlant (15km)Stráž pod Ralskem (18km)Desná (22km)Tanvald (22km)Frýdštejn (19km)Horní Polubný (24km)Malá Skála (21km)Kořenov (26km)Paseky nad Jizerou (29km)Harrachov (30km)Turnov (25km)Vysoké nad Jizerou (30km)Varnsdorf (30km)

Webmap: 1 2 3