TIXIK.cz » Města » Lhasa

Lhasa - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lhasa: Hlídač pokojů
Lhasa Mapa Mapa hotelů Lhasa

Související témata

Satelitní mapa Lhasy, Lhasa: Fotografie

Doporučené hotely Lhasa


Zobrazit všechny »Lhasa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lhasa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lhasa a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:53:30, Nadmořská výška: 3654m, WWW stránky:

Lhasa je hlavní město Tibetské autonomní oblasti, která v současnosti patří Číně . Nachází se ve výšce 3700 m. n. m., asi 90 kilometrů od tibetského letiště Gongkar, v jižní části Číny . Lhasa je duchovní a kulturní centrum Tibetské autonomní oblasti, které je známé především díky Dalaj lamovy a boji za osamostatnění Tibetu.

Legendární král

Historie města Lhasa je známa až od 7. století, kdy mu vládl legendární král Songcän Gampo. Podle lidového mýtu byli tibetští králové božského původu a vždy, když jejich služba skončila, vyšplhali po posvátné šňůře zpět na nebesa. Avšak sedmý král, otec Songcän Gampa, zahynul v souboji, který sám vyprovokoval, a nemohl se proto do nebe vrátit. Z toho důvodu je Songcän Gampo považován za prvního lidského krále. Songcän Gampo nechal ve městě Lhasa postavit svatyni Džókhang, která po rozsáhlé rekonstrukci zůstala dodnes zachována. Nejvzácnější památka svatyně je socha Buddhy, zdobená drahokamy, korály a amulety.

Lhasa jako náboženské centrum

V průběhu historie se v městě Lhasa střetávalo několik škol tibetského buddhismu, z nichž nejdůležitější byly Gelugpa a Kagjüpa. Druhá z nich v roce 1576 vyhrála mocenský souboj a její představitel - Sönam Gjamccho, první Dalaj lama - se stal duchovním a politickým vůdcem Tibetu. Od té doby je titul Dalaj lama určen vůdcům Tibetu. V 17. století nechal pátý Dalaj lama, Ngawang Lozang Gjamccho, na okraji města Lhasa vybudovat palác Potala , který stojí na zbytcích rezidence krále Songcän Gampa a je jednou z nejkrásnějších staveb Asie . Palác Potala byl po právu zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Novodobá historie

Ještě počátkem 20. století byla Lhasa „sídlem bohů“ a jedním z nejizolovanějších měst na světě. Vedlo tam pouze několik těžko schůdných horských pěšin a cizincům byl vstup pod trestem smrti zakázán. V roce 1950 do města Lhasa vtrhla Čínská vojska a obsadila Tibet. Brzy poté nastalo ničení a devastace tibetské kultury. Bylo zničeno mnoho soch, pálily se obrazy a bořily celé kláštery. V současnosti je Lhasa jako hlavní město Tibetské autonomní oblasti jedno z posledních míst, kde zůstal zachován alespoň zlomek tibetské historie. Svatyně Džókhang směla být zrestaurována a v paláci Potála vzniklo etnografické muzeum.

Praktické informace

Lhasa své brány po dlouhé době opět otevřela i turismu. Nabízí velmi jednoduché tibetské ubytovny a hotely střední třídy. Nejvhodnější doba pro návštěvu města Lhasa jsou měsíce duben až červen a září a říjen. Před návštěvou města se informujte o vízových povinnostech.


Informace a fakta

GPS: 29.65, 91.1
Nadmořská výška: 3654 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:24

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.lasa.gov.cn/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, UNESCO, rovinaté okolí, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, banka, bar, prodejna kol, půjčovna aut, autoopravna, čerpací stanice, nemocnice, prádelna, ambasáda

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lhasa: Recenze

Lhasa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lhasa