TIXIK.cz » Města » Belgie » Lovaň

Lovaň - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lovaň: Hlídač pokojů
Lovaň Mapa Mapa hotelů Lovaň

LovaňLovaň

Související témata

Satelitní mapa Belgie, Největší města v Belgii, Satelitní mapa Lovaně, Apartmány v Lovani, Levné ubytování v Lovani, Luxusní ubytování v Lovani, Penziony v Lovani, Lovaň: Fotografie

Doporučené hotely Lovaň


Zobrazit všechny »


Lovaň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lovaň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lovaň a doprava, Bankomaty, Parkování
St. Peter's ChurchMuzea0.1km
Leuven Town HallRadnice0.2km
De Fiere MagrietPamátníky0.4km
Museum MMuzea0.4km
LadeuzepleinNáměstí0.5km
Reynaert TheaterDivadla0.5km
Botanická zahrada LovaňBotanické zahrady0.6km
Pivovar Stella Artois0.9km
Keizersberg AbbeyOpatství1km
Jezus in't SteentjePamátníky1km
Kerk in NoodNáboženství2km
Park AbbeyMuzea2km
Hrad ArenbergHrady a zámky2km
De WildemanDivadla3km
Korfbalclub Kessel-loPamátníky4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:42:59, Telefon: +32 16 27 20 76, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
dobrá dostupnost
vynikající víno
zajímavá muzea
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.8796, 4.6992
Nadmořská výška: 24 m
Vzdálenost do hlavního města: Brusel, 27 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:36:01

Lovaň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 92011-01-08 13:23:04
Lovaň (Leuven, Lovin) je starobylé univerzitní město na březích řeky Dijle v severní části Belgie . Nachází se přibližně 25 km východně od hlavního města Brusel . Lovaň je správním městem regionu Flemish Brabant a obývá jej cca 93 000 obyvatel.

O městě Lovaň

Lovaň je městem, kde se snoubí historie se současností. Univerzitním městem plným hospůdek a barů, které zastihnete nejčastěji zaplněné studenty a profesory z celého světa. Je městem malebných uliček a příjemné atmosféry.

Historie

První osídlení oblasti okolo města Lovaň sahá až do 9. století. V 11. – 14. stol. se Lovaň stal významným obchodním centrem Brabantského vévodství. V této době zde nejvíce prosperoval textilní průmysl a právě odtud pochází známé lněné plátno lewyn. Pro Lovaň jsou dnes ale typické jiné dvě věci – studenti a pivo.

Universita Leuven

Katolická univerzita Lovaň byla založena již v roce 1425 papežem Martinem V. a brabantským vévodou Janem IV. Je nejstarší universitou v Belgii a patří i k nejstarším univerzitám v Evropě. V roce 1968 došlo k rozdělení univerzity na dvě části. Vlámská část univerzity Katolická univerzita Lovaň zůstala ve městě Lovaň, frankofonní část se přemístila do obce Nová Lovaň (Louvain-la-Neuve) v regionu Valónský Brabant.

Hlavní město belgického piva

Lovaň je někdy nazývána hlavním belgickým městem piva. Historie vaření piva sahá v Lovani až do 14. století. V současnosti je město domovem dvou pivovarů. Sídlí zde nejmenší belgický pivovar Domus, ale také zřejmě nejznámější pivovar InBev, výrobce piva Stella Artois . Prohlídky pivovaru Stella Artois probíhají od úterý do soboty. V pivovaru Domus po objednání každý den mimo pondělí. Prohlídky jsou samozřejmě spojeny s ochutnávkou piva.

Lovaň - zajímavá místa

Mimo zmiňované Univerzity a pivovary nabízí město návštěvníkům tolik dalších zajímavostí, že je stěží stihnete za den prohlédnout. Na hlavním náměstí Grote Markt zaujme krásná budova městské radnice. Pochází z 15. století a je postavena ve stylu pozdní brabantské gotiky. Patří k nejkrásnějším stavbám svého druhu v Evropě. Další významnou stavbou na centrálním náměstí je katedrála Sv. Petra. Je to nestarší kostel ve městě Lovaň, který pochází z 10. století. Později byl v 15. století přestavěn a rozšířen. Interiér chrámu je mimo jiné zdoben unikátním obrazem Poslední večeře od známého vlámského malíře Dirka Boutse.

Dvory bekyní pod ochranou UNESCO

Podobně jako řada jiných vlámských měst, například Mechelen , má i Lovaň své Dvory bekyní. Starší je Malý dům bekyní, který pochází ze 13. století, mladší Velký dům je z 18. století. Nyní v jeho prostorách sídlí studentské ubytovna a konferenční centrum. Oba domy jsou součástí světového dědictví UNESCO a jsou přístupny veřejnosti zdarma.

Parky, muzea a botanická zahrada

Město zaujme návštěvníky i svojí nabídkou muzeí, parků a moderní architektury. Z muzeí zaujme například Museum of the Flemish Student World, z parků Diljepark či botanická zahrada Kruidtuin, která je nejstarší botanickou zahradou v Belgii. Z moderních staveb je asi nejznámější jedna z budov místní městské knihovny Tweebronnen. Vznikla v letech 1936 – 1942 na návrh slavného belgického architekta Henryho van de Veldea.

Doprava

Nejbližší mezinárodní letiště pro Lovaň je letiště Brusel International, které leží asi 25 km západně. Vlakem pojedete do města Lovaň z Bruselu asi 20 minut, z Antverp 40 minut. Staví zde i vlaky Inter City. Pokud pojedete autem je pro Vás důležitá informace, že Lovaň leží na křižovatce dvou hlavních silničních tahů E 40 a E 314. Ve městě je v provozu kvalitní místní autobusová doprava.

Ubytování, praktické informace

Turistické centrum Lovaň je umístěno na náměstí Grote Markt v budově radnice. V Lovani je 17 hotelů, bezpočet možností privátního ubytování a pro nenáročné klienty je k dispozici hostel.

Města a obce v okolí

LovaňHeverlee (1.7km)Bertem (4.3km)Herent (3.7km)Korbeek-Dijle (6km)Haasrode (6km)Holsbeek (6km)Bierbeek (7km)Neerijse (9km)