TIXIK.cz » Muzea » Olomouc » Letecké muzeum Olomouc

Letecké muzeum Olomouc - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Letecké muzeum Olomouc: Hlídač pokojů
Letecké muzeum Olomouc Mapa Mapa hotelů Letecké muzeum Olomouc

Související témata

Letecké muzeum Olomouc: Fotografie

Doporučené hotely Letecké muzeum Olomouc


Zobrazit všechny »Letecké muzeum Olomouc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Letecké muzeum Olomouc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Letecké muzeum Olomouc a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 00:40:12, Adresa: třída Míru 246/131, 779 00 Olomouc, Česká republika, Olomouc, 77900, Telefon: +420 604 772 478, WWW stránky:

Letecké muzeum Olomouc je věnováno civilnímu a vojenskému letectví Československa a České republiky. Nachází se v Česku , v Olomouci , v blízkosti letiště Olomouc-Neředín, které patří k jednomu z nejstarších letišť v zemi.

O muzeu

Letecké muzeum Olomouc založili v roce 2009 členové sdružení 1. Leteckého školního pluku. Je tak zaměřeno hlavně na školní letectví. 1. Letecký školní pluk se již několik let před založením muzea zabýval restaurováním a shromažďováním letecké techniky. Vzhledem k velkému počtu nashromážděných exponátů bylo založeno současné muzeum. Letecké muzeum Olomouc tak vystavuje jak své exponáty, tak i zapůjčené z jiných muzeí a od dalších organizací. Shlédnout zde můžete např. unikátní pohyblivý simulátor TL-21 pro MiG-21, kabiny MiGů-21, letouny L-39 Albatros, MiG-15, MiG-21, katapultážní trenažér, letecké motory a to včetně řezů, letecké přilby, kombinézy, školní pomůcky určené k výuce pilotů a mnoho dalšího. Zajímavou atrakcí je i možnost sednout si do rozsvícené kabiny MiGu. Muzeum jinak také mapuje historii letectví u nás. Naleznete zde proto i řadu různých dokumentů.

Praktické informace

Letecké muzeum Olomouc je otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. O víkendech je otevřeno od 9 do 17:00 hodin. V období od listopadu do dubna je otevřeno jen po tel. domluvě - 604 772 478 nebo 777 044 939. Vstupné stojí 50 Kč. Snížené vstupné pak stojí 25 Kč.


Informace a fakta

GPS: 49.5922, 17.2063
Nadmořská výška: 255 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.letecke-muzeum.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: letadla a letecké prostředky

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Letecké muzeum Olomouc: Recenze

Zobrazit recenze:
 2011-03-02 17:33:14
U příležitosti leteckého dne v září 2010 jsem navštívil s rodinou muzeum na letišti v Olomouci po roce podruhé. Výsledky práce, kterou zde odevzdala skupina nadšenců za ten pouhý rok, nás uváděly v úžas. Těžko o tom mluvit, to se musí vidět. Není než si přát, aby jim ten elán vydržel. A to jim přejeme.

Miroslav Staněk, Rosice

Města a obce v okolí

Olomouc (3.3km)Slatinice (8km)Kostelec na Hané (14km)Tršice (17km)Prostějov (15km)Plumlov (20km)Přerov (23km)Uničov (21km)Bouzov (26km)

Webmap: 1 2 3