TIXIK.cz » Lesní divadlo Sloup v Čechách

Lesní divadlo Sloup v Čechách - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lesní divadlo Sloup v Čechách: Hlídač pokojů
Lesní divadlo Sloup v Čechách Mapa Mapa hotelů Lesní divadlo Sloup v Čechách

Lesní divadlo Sloup v ČecháchLesní divadlo Sloup v Čechách

Související témata

Lesní divadlo Sloup v Čechách: Fotografie

Doporučené hotely Lesní divadlo Sloup v Čechách


Zobrazit všechny »


Lesní divadlo Sloup v Čechách: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lesní divadlo Sloup v Čechách Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lesní divadlo Sloup v Čechách a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 14:29:16, Nadmořská výška: 340m, Adresa: 268, Sloup v Čechách, Česká republika

Lesní divadlo Sloup v Čechách je přírodní divadelní scéna nad obcí Sloup v Čechách . Nachází se uprostřed pískovcových skal, v oblíbené turistické oblasti na severu České republiky .

Historie lesního divadla

Přírodní scéna s jevištěm vznikla na pozemcích hraběte Kinského již v roce 1921. Iniciátorem této myšlenky byl Divadelní spolek Sloup v čele s Rudolfem Ringelem. Díky podpoře hraběte Kinského a oklních podnikatelů a továrníků se nashromáždila potřebná suma pro výstavbu scény. Pozice mezi skalami vytvářela výbornou akustiku a umožňovala hrát i operety a opery. Divadlo bylo oficiálně otevřeno roku 1921. Po druhé světové válce došlo v letech 1957-1959 k rozsáhlejší rekonstrukci a úpravám. Přesto divadlo postupně osiřelo a zchátralo.

Obnova divadla

Díky úsilí místních obyvatel byla v roce 2004 zahájena kompletní rekonstrukce zdevastovaného divadla. Postupně se zahájily opravy, vyčištění spojovacích chodeb ve skále a nové hlediště s kapacitou 250 míst. Na scéně byla vybudována gotická věž, brána, zdi a rekonstukce a úpraqvy v různé intenzitě pokračují i nadále. První novodobé představení proběhlo v roce 2004. Rekordy návštěvnosti osahují až kolem 800 diváků.

Lesní divadlo jako turistická atrakce

Vedle své kulturní funkce je lesní divadlo součástí turistickýh tras vedených kolem obce Sloup v Čechách. V blízkém okolí divadla se nachází Vyhlídka Na Stráži , Samuelova jeskyně nebo Skalní hrad Sloup . U vyhlídky Na Stráži, která je nejblíž, se staví nová rozhledna. Pro zájemce o návštěvu představení je k dispozici program .


Informace a fakta

GPS: 50.7326, 14.5824
Nadmořská výška: 340 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:28

Lesní divadlo Sloup v Čechách: Recenze

Lesní divadlo Sloup v Čechách prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nový Bor (3.7km)Česká Lípa (6km)Kamenický Šenov (9km)Kytlice (10km)Jablonné v Podještědí (13km)Žandov (13km)Česká Kamenice (14km)Stráž pod Ralskem (16km)Rynoltice (18km)

Webmap: 1 2 3