TIXIK.cz » Řecko » Severní Egeis » Lesbos » Lesbosský kamenný les

Lesbosský kamenný les, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lesbosský kamenný les: Hlídač pokojů
Lesbosský kamenný les Mapa Mapa hotelů Lesbosský kamenný les

Související témata

Lesbosský kamenný les: Fotografie

Doporučené hotely Lesbosský kamenný les


Zobrazit všechny »Lesbosský kamenný les: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lesbosský kamenný les Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lesbosský kamenný les a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 23:59:00

Lesbosský kamenný les se rozkládá se v západní části ostrova Lesbos v Řecku . Tento přírodní unikátní jev začal vznikat před 20 miliony let, když při mohutném sopečném výbuchu byly lesní porosty zaplaveny lávou, kamením a sopečným prachem. Po vychladnutí pak kmeny stromů zkameněly. Působením děšťů a seismisckou aktivitou se mrtvý les prodral na povrch. Množství zkamenělých stromů i s jejich kořenovým systémem poskytuje důkaz, že tyto stromy zkameněly ve své původní poloze. Jsou tu zbytky stromů obřích sekvojí, které ve středomoří vůbec nerostly. Na některých torzech můžeme vidět i letokruhy. Lesbosský kamenný les zde zaujímá plochu téměř 30 hektarů a byl vyhlášen chráněnou přírodní památkou. V roce 2004 byl přidán na Seznam geoparků UNESCO . Velká část však stále zůstavá pohřbena pod nánosy lávy a půdy. Lesbosský kamenný les obsahuje stovky exponátů, na některé z nich je možné si sáhnout a přesvědčit se tak, že exponáty skutečně nejsou dřevěné, ale kamenné. Nejvýznamnejším dochovaným exponátem je přes 8 metrů vysoký kmen, který tvarem připomíná hlavu člověka. Lesbosský kamenný les je unikátní a největší muzeum svého druhu na světě. Prohlídka Vám zabere zhruba 2 hodiny, vstupné činí 2 euro.

Informace a fakta

GPS: 39.2079, 25.8994
Nadmořská výška: 203 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 11:09:41

Lesbosský kamenný les: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 23:14:12
Kamenný les je nejhezčí záležitostí na ostrově. jinak všechny památky stojí za prd. Tady se alespoň něco dozvíte a na něco zajímavého podíváte. Opravdu pěkné místo, ale vemte si s sebou dostatek vody a něco na hlavu. Určitě se vám tu bude líbit.

Města a obce v okolí

Sígri (4.4km)Skala Kalloni (27km)Anaxos (25km)Vatera (33km)

Webmap: 1 2 3