TIXIK.cz » Les Niepołomicka

Les Niepołomicka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Les Niepołomicka: Hlídač pokojů
Les Niepołomicka Mapa Mapa hotelů Les Niepołomicka

Les NiepołomickaLes Niepołomicka

Související témata

Les Niepołomicka: Fotografie

Doporučené hotely Les Niepołomicka


Zobrazit všechny »


Les Niepołomicka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Les Niepołomicka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Les Niepołomicka a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 20:17:51, WWW stránky:

Les Niepołomicka je rozsáhlá zalesněná oblast, která se nachází 20 km od města Krakov , v Polsku . Rozprostírá se mezi řekami Visla a Laba. Oblast byla od třináctého století oblíbeným loveckým revírem polských šlechticů. Dodnes si navzdory bezprostřední blízkosti velkého města částečně zachovala svůj divoký ráz a rozmanitost. Les Niepołomicka je domovem na 175 druhů ptáků, evropských bizonů, rysů nebo vlků, a také mnoha druhů rostlin.

O lese Niepołomicka

Les Niepołomicka tvoří šest přírodních rezervací o celkové rozloze 94,43 hektarů. Jednotlivé rezervace chrání unikátní biotopy. Les Niepołomicka je z větší části tvořen smíšenými smrkovými lesy, ale nachází se zde i dvousetleté habry, prastaré duby, vzácné vodní rostliny atd. Nejpřísněji chráněnou oblastí je samý střed lesa, který je veřejnosti nepřístupný. Je to oblast, kde žijí nejtěžší evropská zvířata - evropští bizoni, nebo-li zubři. Zubři sem byli přivezeni před druhou světovou válkou. Les Niepołomicka lze zkoumat mnoha způsoby. Lesem vedou čtyři značené turistické stezky, cesta pro cyklisty i naučná stezka. Kromě vzácných rostlin roste v lese i velké množství hub - les je tak oblíbeným cílem houbařů. Navíc hustá síť neznačených cest, které jsou rozloženy kolmo, zajistí, že se ani zapálení houbaři v lese na dlouho neztratí.


Informace a fakta

GPS: 50.0167, 20.3
Nadmořská výška: 215 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:50:36

Les Niepołomicka: Recenze

Les Niepołomicka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Niepolomice (6km)Lapczyca (8km)Bochnia (11km)Gdów (14km)Nowe Brzesko (14km)Sieraków (20km)Brzesko (23km)Dobczyce (21km)Krakov (26km)

Webmap: 1 2 3