TIXIK.cz » Města » León

Ubytování León, hotely León

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

León: Hlídač pokojů
León Mapa Mapa hotelů León

Související témata

Satelitní mapa Leónu, Penziony v Leónu, Luxusní ubytování v Leónu, Levné ubytování v Leónu, Autopůjčovny v Leónu, León: Fotografie

Doporučené hotely León


Zobrazit všechny »León: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


León Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Leónu, Plánovač výletů, León a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:20:04, Nadmořská výška: 842m, Telefon: +34 987 23 70 82, WWW stránky:

León je krásné historické město ve Španělsku . Nachází se v severozápadní části země, v provinci León, které je hlavním městem. V současné době má asi 140 000 obyvatel.

Historické památky

León je v současné době velmi kosmopolitní město s mnoha památkami. Mezi ty nejvýznamnější patří katedrála León ze 13. století. Dále je to bazilika a věž San Isidoro, klášter San Marcos a římské hradby. Nejnavštěvovanějším muzeem je Muzeum současného umění MUSAC, které bylo otevřeno v roce 2005. Mezi hlavní náměstí patří například Plaza de San Marcos s nádhernými zahradami. Ve městě se také nachází univerzita.

Turistické služby

León nabízí širokou nabídku ubytování. Na své si ve městě León přijdou gurmáni. Ti mohou ochutnat některou ze zdejších specialit. Mezi ty nejvyhlášenější patří Cordero Asado (pečené jehně) , Botillo (speciální pochoutka z vepřového masa) a sladký Mantecadas. Ochutnat můžete i zdejší víno. Okolí města León je totiž vyhlášenou vinařskou oblastí. Za jídlem a zábavou se vydejte do uliček "Barrio Húmedo". Zde je mnoho barů, diskoték a restaurací.

Zábava

León hostí během roku mnoho akcí. Mezi ty nejvýznamnější patří patří Semana Santa, tzv. "Svatý týden", během kterého se konají četné průvody. Další významnou slavností je slavnost San Juan & San Pedro, která se koná vždy poslední týden v červnu. Během slavnosti se pořádají různé koncerty a po celém městě León jsou trhy. 23. června se je tu také vyhlášený ohňostroj.

Historie

Historie města sahá do starověku. Konkrétně do 1. století př.n.l., kdy byl León založen. Později šlo o hlavní město království León. Od 16. století město upadalo. Svůj růst opět nastartovalo v 19. století. Velký rozkvět pak město zažilo v 60. letech 20. století.

Doprava

León je dobře dostupný. Letiště Aeropuerto de León se nachází asi 5 km od města. Zajišťuje většinou vnitrostátní lety, ale létá se odtud také např. do Paříže . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnicích AP-71, AP-66 či A-231. León je spojen autobusovou linkou s Madridem . Ta sem jezdí několikrát denně. Město je spojeno i vlakovou dopravou s Madridem ,Barcelonou a Pontevedrou .

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 42.5993, -5.571
Nadmořská výška: 842 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:41

León: Recenze

León prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

LeónTrobajo del Camino (3km)La Virgen del Camino (6km)Azadinos (6km)Arcahueja (7km)Quintana de Raneros (8km)Onzonilla (8km)Benllera (24km)Hospital de Órbigo (30km)

Webmap: 1 2 3