TIXIK.cz » Města » Německo » Bádensko-Württembersko » Lenzkirch

Ubytování Lenzkirch, hotely Lenzkirch

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lenzkirch: Hlídač pokojů
Lenzkirch Mapa Mapa hotelů Lenzkirch

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Penziony v Lenzkirchu, Satelitní mapa Lenzkirchu, Lenzkirch - počasí, Lenzkirch: Fotografie

Doporučené hotely Lenzkirch


Zobrazit všechny »Lenzkirch: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lenzkirch Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lenzkirch a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
SommerbergKopce0.7km
Hrad Alt-UrachHrady a zámky1km
PflumbergKopce2km
VögelefelsenKopce3km
HochfirstHory3km
TitiseeJezera5km
Sparkasse HochschwarzwaldBanky5km
Kino Krone-TheaterKina5km
Riesenbühl AussichtsturmVyhlídky5km
WindgfällweiherJezera6km
Hirschbühlschule TitiseeŠkoly6km
Realschule Titisee-NeustadtŠkoly5km
Heimatmuseum der StadtMuzea5km
HeimatstubenMuzea5km
Rathaus FeldbergRadnice7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:17:42, Telefon: +49 7653/684 ext. 39, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 47.8697, 8.2033
Nejbližší letiště: Letiště Friedrichshafen, 101 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:00:35

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.lenzkirch.de

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lenzkirch: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:00:43
Lenzkirch je malebné horské městečko v Německu . Nachází se v Černém Lese (Schwarzwald) , nedaleko města Titisee-Neustadt , v blízkosti hranic se Švýcarskem . V současnosti žije v obci okolo 5000 obyvatel.

O městě

Lenzkirch je vhodný pro aktivní odpočinek jak v létě, tak v zimě. Výhodou je místní klima, které je uváděno jako léčivé, díky zvýšenému obsahu kyslíku ve vzduchu. Obec se skládá ze samotného města Lenzkirch a vesnic Saig, Kappel, Grünwald a Raitenbuch. Lidé tu žijí hlavně z cestovního ruchu. Rozvinuté je tu ale i strojírenství. Lenzkirch se rozkládá v nadmořské výšce 810 - 1 192 m. V nejvyšším bodě obce stojí vyhlídková věž Hochfirstturm. Nezajímavější stavby v obci jsou kostel sv. Mikuláše a radnice. Krásná je také celá řada starých domů v obci.

Muzeum hodin Lenzkirch

Lenzkirch má i zajímavé muzeum. To je věnováno hodinám a hodinkám vyrobeným právě v tomto městečku. Výroba hodin má totiž ve Schwarzwaldu (Černém lese) dlouhou historii, každý snad někdy viděl alespoň na obrázku slavné "Švarcvaldky". Hodiny pocházející z Lenzkirchu jsou velmi ceněny mezi sběrateli z celého světa a jejich hodnota se neustále zvyšuje. V muzeu je vystaveno 90 cenných exponátů. Muzeum hodin Lenzkirch sídlí ve zdejším Kurhausu a je otevřeno od 8 do 19 hodin. Vstup do něj je zdarma.

Zima – lyžařské středisko

Lenzkirch v zimě nabízí menší lyžařské středisko. To se rozkládá v nadmořské výšce 900 - 1000 m. Lyžařské středisko Lenzkirch má 1,2 km dlouhou modrou sjezdovku a přepravu lyžařů zajišťují 3 vleky. Středisko je v provozu většinou od poloviny prosince do konce března. V okolí je také řada upravovaných běžeckých stop. Vyhledávanou atrakcí je i 1,2 km dlouhá sáňkařská dráha vedoucí z části obce zvané Saig k jezeru Titisee .

Léto

V létě je Lenzkirch vhodným místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Přímo z obce vede řada značených turistických stezek, které jsou napojeny na další turistické trasy v okolí. Okolní kopce jsou vhodné hlavně pro milovníky horských kol. Ale nechybí tu ani nenáročná cyklostezka, která vede po bývalé železniční trati, která byla zrušena v roce 1976. V létě je v Lenzkirchu v provozu vyhřívané venkovní koupaliště s kvalitním zázemím. Nechybí tu ani minigolf a tenisové kurty.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování v Lenzkirchu a přilehlých obcích naleznete ZDE . Obec nabízí více než 1500 lůžek. Dobře najíst se můžete např. v restauraci Sommerberg, Lenzkircher Hof, Alte Flasche, Pfranglemuhle či restauraci Loffelschmiede. V Lenzkirchu je i supermarket Norma a nechybí tu ani pošta v informačním centrum, kde vám rádi poskytnou další informace o obci a aktivitách. Za kulturou se můžete vydat do místního kina. Nejvýznamnější akcí jsou slavnosti města, které se konají v srpnu a průvod jezdců s výstavou koní a trhem "St. Eulogi-Ritt zu Ehren des Schutzpatrons der Pferde und der Goldschmiede".

Doprava

Lenzkirch je nejlépe dostupný autem nebo autobusem. Nejbližší velké mezinárodní letiště se nachází ve Stuttgartu (Flughafen Stuttgart) . Autobusem se sem dostanete nejlépe z nedalekého města Titisee-Neustadt . Jezdí sem dvě autobusové linky - č.7257 Neustadt-Titisee-Saig-Lenzkirch-Seebrugg; č.7258 Neustadt-Kappel-Lenzkirch-Bonndorf. Autem se sem dá dostat nejlépe po silnici č. 315, která vede až na švýcarské hranice nebo po silnici L156, která vede z Titisee-Neustadtu .

Města a obce v okolí

LenzkirchSaig (3.2km)Titisee-Neustadt (4.9km)Schluchsee (6km)Rötenbach (7km)Friedenweiler (7km)Hinterzarten (8km)Löffingen (11km)Bonndorf (12km)

Webmap: 1 2 3