TIXIK.cz » Města » Lipsko

Ubytování Lipsko, hotely Lipsko

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lipsko: Hlídač pokojů
Lipsko Mapa Mapa hotelů Lipsko

LipskoLipsko

Související témata

Satelitní mapa Lipska, Penziony v Lipsku, Luxusní ubytování v Lipsku, Apartmány v Lipsku, Levné ubytování v Lipsku, Autopůjčovny v Lipsku, Lipsko - počasí, Lipsko: Fotografie

Doporučené hotely Lipsko


Zobrazit všechny »


Lipsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lipsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Lipsku, Plánovač výletů, Lipsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:45:22, WWW stránky:

Lipsko leží na soutoku několika řek a je hlavním a zároveň i největším městem Saska v Německu .

Historie

Město bylo založeno slovanskými osadníky v roce 1015 jako tržiště. V roce 1165 bylo povýšeno na město. Za nacistické vlády město zažilo Křišťálovou noc, kdy byly vypáleny synagogy a pobiti židé. Na konci války bylo Lipsko poničeno spojeneckým bombardováním. Po vyhlášení NDR začala přestavba Lipska podle socialistického stylu. Po sjednocení Německa získalo Lipsko velkou podporu od západního Německa.

Moderní město s historickými památkami

Lipsko se změnilo na jedno z nejmodernějších měst v bývalém Východním Německu. Kvůli poničení města během války zde zůstalo poměrně málo historických budov. Mezi ty co zůstali bez poškození patří kostel Sv. Tomáše, Památník Bitvy národů Völkerschlachtdenkma, Nová radnice, Obecní obchodní dům Städtisches Kaufhaus a operní dům.

Zajímavosti

V Lipsko najdete i známou Zoo Lipsko , kde je nevětší světové zařízení pro primáty. Lipsko je také tradičním veletržním městem a jednou z velkých evropských metropolí hudby. Svědčí o tom jména jako Bach, Mendelssohn nebo Wagner, i světoznámé soubory Gewandhausor-chester nebo Thomanerchor.

Veletrhy

Mezi nejvýznamnější veletrhy patří Lipský autosalon, turistický veletrh TUC Lipsko a Lipský knižní veletrh, který se koná v novém výstavišti postaveném v roce 1996. V dnešní době žije ve městě Lipsko cca 512 tisíc obyvatel.

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 51.3378, 12.3699
Nadmořská výška: 113 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:36

Lipsko: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 21:08:19
Lipsko je jedno z nejživějších měst Německa.
Lipsko je jedinečné,slučuje tradici a pokrok,starou saskou dobrosrdečnost a high-tech byznys,klasickou kulturu a avantgaru.

Města a obce v okolí

Lipsko (0km)Markranstädt (11km)Hohenheida (11km)Radefeld (11km)Schkeuditz (12km)Beucha (14km)Rackwitz (11km)Kötschlitz (14km)Threna (15km)

Webmap: 1 2 3