TIXIK.cz » Města » Legnica

Ubytování Legnica, hotely Legnica

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Legnica: Hlídač pokojů
Legnica Mapa Mapa hotelů Legnica

Související témata

Satelitní mapa Legnice, Autopůjčovny v Legnici, Luxusní ubytování v Legnici, Luxusní ubytování v Legnici, Legnica - počasí, Legnica: Fotografie

Doporučené hotely Legnica


Zobrazit všechny »Legnica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Legnica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Legnici, Plánovač výletů, Legnica a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:53:37, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
potravinářský
IT


Informace a fakta

GPS: 51.2056, 16.159
Nadmořská výška: 123 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:08

Legnica: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:02
Legnica je polské historické město. Nachází se v jihozápadní části země, ve Slezsku. Legnica je pro své návštěvníky atraktivní především svým historickým centrem. V současnosti zde žije okolo 105 000 obyvatel.

O městě

Legnica byla od 1.června 1975 do 31.prosince 1998 hlavním městem vojvodství Legnica . Od roku 1992 je hlavním střediskem diecéze Legnica . Město jinak vzniklo již někdy v 10. století. Dnes jde o významné univerzitní město. Nachází se tu totiž hned 7 unvierzit, které jsou součástí regionálního akademického centra a na kterých studuje více než 16 000 lidí.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Legnica patří částečně zachovaný hrad , který je jedním z nejstarších zděných hradů v Polsku . Dále jsou to barokní kostel sv. Jana, kostel sv. Petra a Pavla, který se může pochlubit nejstarší kovovou křtitelnicí v zemi, kostel sv. Marie, což je jeden z nejstarších kostelů ve Slezsku, bývalá radnice a historické domy v centru. Některé mají velmi krásné a bohatě zdobené fasády. Ve městě je Muzeum mědi a 2 turistické trasy, které vás provedou po nejzajímavějších místech historického centra. Hlavním prostranstvím je Rynek a hlavní pěší ulicí je ulice Najświętszej Marii Panny. Zbytek města je jednotvárný a víceméně nezajímavý. Svou úlohu v tom má objevení ložisek mědi po 2. světové válce. V tomto období město ožilo jako důležité průmyslové centrum. Přes svůj průmyslový charakter je Legnica známá pro své parky a zahrady. Je zde více než 700 hektarů zelených ploch.

Turistické služby a zábava

Legnica nabízí široké možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Oblíbený je např. hotel Tramp, hotel Kamieniczka, hotel Qubus či mládežnický hostel PTSM. Samozřejmostí je celá řada obchodů. Nejznámějším nákupním centrem je pak Galeria Gwarna. Na dobré jídlo či drink si můžete zajít do restaurace Tivoli, kde podávají typické polské speciality či do Snack Baru Gusto, který nabízí rychlé občerstvení. Snack bar je oblíbený hlavně mezi mladými. Internetová kavárna se nachází v ulici Zlotoryjska 95 a informační centrum na Rynku 29. Nejoblíbenějším tanečním klubem ve městě je klub Seven, který se nachází v ulici Kardynala Kominka. Legnica je jinak také vhodnou základnou pro poznávání okolí na kolech. Přímo z města se totiž do okolí rozbíhají tři cyklostezky o délce 17, 30 a 44 km.

Historie

Legnica byla založena v 10. století. Městská práva získala v roce 1264. Největší rozmach město zažilo v 16. století, kdy bylo pod českou nadvládou. Během 2. světové války bylo město silně poničeno. V 2. polovině 20. století se z města Legnica stalo významné průmyslové centrum díky objevení ložisek mědi.

Doprava

Legnica je snadno dostupná autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A4 (E40) . Autobusové a vlakové nádraží se nacházejí vedle sebe, na severovýchodním okraji centra města. Vlaky odtud jezdí pravidelně např. do Wrocławi , Jelenie Góra , Świdnice a 2 krát denně také do Varšavy . Po městě Legnica pak zajišťuje dopravu 20 autobusových linek, z nichž 3 fungují i přes noc.

Města a obce v okolí

LegnicaKrotoszyce (10km)Karczowiska (11km)Zlotoryja (19km)Jawor (17km)Środa Śląska (31km)Świerzawa (28km)Wojcieszów (33km)Polkowice (34km)

Webmap: 1 2 3