TIXIK.cz » Města » Lefkada

Lefkada - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lefkada: Hlídač pokojů
Lefkada Mapa Mapa hotelů Lefkada

LefkadaLefkada

Související témata

Penziony v Lefkadě, Levné ubytování v Lefkadě, Apartmány v Lefkadě, Satelitní mapa Lefkady, Lefkada - počasí, Lefkada: Fotografie

Doporučené hotely Lefkada


Zobrazit všechny »


Lefkada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lefkada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lefkada a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:16:09, WWW stránky:

Lefkada je hlavní město ostrova Lefkada v Řecku a má více než 10 000 obyvatel. Je to největší město ostrova Lefkada a zároveň hlavní přístav celého ostrova.

Základní informace

Při příjezdu na ostrov Lefkada musíte nutně touto metropolí projet, neboť spojovací pontonový most s pevninou vede téměř přímo do městečka. V roce 2007 tam byl rekonstruován přístav. Poblíž města naleznete některé z památek Lefkady, například pozůstatky z pevnosti Santa Mavra, která chránila obyvatele Lefkady před nájezdy Turků . Ostrov Lefkada je známý především pro nádherné pláže ve stylu Karibiku. Mezi nejkrásnější patří Porto Katsiki a Pláž Egremni . Další hlavní střediska ostrova jsou Nidri , Vasiliki a Agios Nikitas . Lefkada nemá vlastní letiště - to je na pevnině vzdálené asi 20 km.

Plusy

pobyty u moře

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
romantiku
paragliding

Aktivity

paragliding
kayaking
parašutismus
potápění
jízda na koni
rybaření
surfování
windsurfing
vodní lyžování
šnorchlování


Informace a fakta

GPS: 38.8332, 20.707
Nadmořská výška: 6 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:06:10

Lefkada: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422012-01-31 18:27:51
Na hlavním městě má asi nejhezčí atmosféru marina, která je poměrně velká. Davy turistů se sem chodí dívat na jachty miliardářů, klasika.
 2010-08-30 22:54:10
Hlavní město je vstupní brána do celé Lefkady a nemůžete ji minout. Tedy spíše, musíte jí projet, pokud chcete na ostrov vůbec jet. Jedete okolo pevnosti Santa Mavra, která je ale úplně zbouraná a zbylo pár seschlých děl a obvodové zdi - nechápu, jak to někdo může považovat za turistický cíl. Lefkada je uměle oddělená od pevniny mostem, který se každou celou hodinu otevírá pro lodě, takže je tam několik minut nutné počkat, než se most zase zavře. V Lefkadě je dominantní obrovský přístav, který je nově opravený a najdete tu tisíce honosných lodí, některou z nich si můžete půjčit. Z Lefkady se následně můžete vydat buď východní, nebo západní stranou na cestu kolem ostrova. Jsou tu taky větší nákupní střediska pro případ, že chcete udělat větší nákup. Jen s autem si dejte pozor, jsou tu opravdu dost úzké uličky a je to buď pro otrlé, nebo dobře pojištěné.
 Aura: 57Recenze: 762012-01-31 22:29:35
hlavní město ostrova není ničím zajímavé. je tu veliká marína, která je hezká. můžete si ji volně projít a pokoukat na lodě, které tu kotví. jinak tu nic zajímavého není, ani tu není letiště. když letíte na Lefkádu, přistanete na pevnině Řecka a sem přejedete přes most, který lefkádu spojuje s pevninou.

Města a obce v okolí

LefkadaLygia (5km)Agios Nikitas (9km)Nikiana (7km)Sivota (23km)

Webmap: 1 2 3