TIXIK.cz » Heiligenblut » Ledovec Pasterze

Ledovec Pasterze, Rakousko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ledovec Pasterze: Hlídač pokojů
Ledovec Pasterze Mapa Mapa hotelů Ledovec Pasterze

Související témata

Ledovec Pasterze: Fotografie

Doporučené hotely Ledovec Pasterze


Zobrazit všechny »Ledovec Pasterze: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ledovec Pasterze Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ledovec Pasterze a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 12:00:46, Nadmořská výška: 2191m

Ledovec Pasterze nalezneme v Rakousku v národním parku Hohe Tauern přímo pod Grossglocknerem, což je nejvyšší hora Rakouska. Se svojí délkou kolem 10 km je Ledovec Pasterze největší v Rakousku. K ledovci se dostaneme po známé silnici Grossglockner Hochalpenstrasse pokud pojedeme směrem k Grossglockneru. Silnice nás zavede až k chatě Franz Josef Höhe, která je přímo nad ledovcem. Je tu velké parkoviště a krásná vyhlídka. Odtud je nádherný výhled na nejvyšší horu Rakouska a pod ním ležící Ledovec Pasterze. Dá se dostat i přímo na Ledovec Pasterze, neboť můžeme použít pozemní lanovku vedoucí k ledovci.

Informace a fakta

GPS: 47.0792, 12.7386
Nadmořská výška: 2191 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:48:04

Ledovec Pasterze: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422010-08-10 18:28:34
Pokud chcete ledovec Pasterzee ještě vidět, vřele doporučuji, abyste se tam vydali co nejdříve. Úbytek ledu je skutečně znatelný a pokud to takto půjde dál, do 20 let žádný ledovec nebude. Každý rok se na délku krátí o cca 30 metrů, takže do hloubky je to pořádný kus ledu. Například ledovec v Kaprunu už dnes chrání v létě pokrývka, aby ještě chvilku zůstal a dalo se na něm lyžovat ještě pár let i v létě. Pasterzee bohužel zakrytý není, a tak ubývá a ubývá každým dnem. Původní fotky z minulého století jej ukazují jako krásně bílý i v létě, teď (2010) to spíš vypadá jako špinavá kaluž. Bohužel.

Města a obce v okolí

Heiligenblut (9km)Matrei in Osttirol (17km)Großkirchheim (16km)Virgen (23km)Huben (20km)Hopfgarten in Defereggen (24km)Kaprun (21km)Rauris (26km)Bad Gastein (30km)

Webmap: 1 2 3