TIXIK.cz » Švýcarsko » Valais » Zermatt » Ledovcový expres

Ledovcový expres - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ledovcový expres: Hlídač pokojů
Ledovcový expres Mapa Mapa hotelů Ledovcový expres

Související témata

Ledovcový expres: Fotografie

Doporučené hotely Ledovcový expres


Zobrazit všechny »Ledovcový expres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ledovcový expres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ledovcový expres a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD
Fedaia9km
Oblast Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn61km
Jungfraujoch65km
Lauternbrunnen69km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 06:20:42, Nadmořská výška: 3063m

Ledovcový expres je legendární železnice ve Švýcarsku. Nachází se mezi městy Svatý Mořic a Zermatt. Ledovcový expres je turisticky velice atraktivní osmihodinová jízda vlakem ze Svatého Mořice, ležícího v nadmořské výšce 1775 m, přes hory a údolí švýcarských Alp do 291 km vzdáleného města Zermatt, ležícího v nadmořské výšce 1065 m. Ledovcový expres je jízda luxusním vlakem první třídy s nádhernými scenériemi alpské přírody s nezapomenutelným přejezdem přes průsmyk Vysokých Alp ve výšce 2033 m.n.m.. Ledovcový expres vznikl již v první polovině 20.stol., konkrétně v roce 1930, kdy vyjel první vlak ze Svatého Mořice do Zermattu poháněný parními lokomotivami. Od roku 1982 je horská dráha dostatečně zajištěna, aby zde mohl vlak projíždět i v zimě. Jako luxusní salonní vyhlídkové vozy jezdí Ledovcový expres teprve od roku 1993. Během výletu můžete spatřit několik mistrovsky postavených tunelů a viaduktů, vrcholy jako Lenzer Horn, Galenstock, Monte Rosa nebo Matterhorn, hrady a zámky na úpatí Domlesch nebo jezera a vodopády (u zajímavých míst vlak zpomalí) . Během průjezdu 15 kilometrovým tunelem u průsmyku Furka můžete navštívit jídelní vůz s dřevěnými stoly a unikátními sklenicemi, které byly vyrobeny speciálně pro Ledovcový expres. Kvůli příkrému stoupání a klesání mají nakloněnou nohu a díky tomu jsou oblíbeným turistickým suvenýrem. Vzhledem k velkému zájmu je nutné lístky na Ledovcový expres včas zarezervovat.

Informace a fakta

GPS: 45.9836, 7.7816
Nadmořská výška: 3063 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:18:46

Ledovcový expres: Recenze

Ledovcový expres prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zermatt (4.4km)Täsch (9km)Macugnaga (15km)Randa (13km)Saas-Fee (18km)Saas-Grund (20km)Zinal (21km)Evolène (26km)Sankt Niklaus (22km)

Webmap: 1 2 3