TIXIK.cz » Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lednicko-valtický areál: Hlídač pokojů
Lednicko-valtický areál Mapa Mapa hotelů Lednicko-valtický areál

Související témata

Lednicko-valtický areál: Fotografie

Doporučené hotely Lednicko-valtický areál


Zobrazit všechny »Lednicko-valtický areál: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lednicko-valtický areál Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lednicko-valtický areál a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické oblasti, Aktuální čas: 14:55:15, WWW stránky:

Lednicko-valtický areál je velmi cenný krajinný celek v Česku , který je od roku 1996 zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO . Rozkládá se na pomezí Moravy a Dolního Rakouska.

O areálu

Oblast nazvaná Lednicko-valtický areál byla zformována do podoby přírodního parku s mnoha památkami v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů. Areál zahrnuje i obce Valtice , Lednice a Hlohovec . Na jeho území se také nachází část lužního lesa při řece Dyji, národní přírodní památka Rendezvous, Lednické rybníky a uměle vysázený Boří les. Od roku 2003 je Lednice a její okolí biosférickou rezervací Dolní Morava.

Památky

Lednicko-valtický areál nabízí mnoho krásných památek. Nejvýznamnější jsou zámky v Lednici a Valticích . Dále je to aquadukt, kolonáda na Rajstně, zámeček Belvedér, kaple sv. Huberta, Hraniční zámeček, sousoší Tři Grácie, Rybniční zámeček, Apollónův chrám, Janův hrad , Minaret, Obelisk, Zámeček Lány, empírová hospodářská budova Nový dvůr a empírový lovecký zámeček Pohansko. Zajímavostí je, že při stavbě loveckého zámečku byly objeveny zbytky rozsáhlého velkomoravského hradiště. To bylo v 9. století nejrozsáhlejší raně středověké opevnění na území dnešního Česka.

Aktivity

Lednicko-valtický areál je oblíbeným cílem turistů. Ti se sem vydávají za památkami, ale také aktivitami. Areál je vhodný pro pěší výlety, výlety na kolech či projížďky na koních. Oblíbené jsou také plavby na loďkách nebo koupání v Mlýnském rybníce. Milovníci vína jistě nevynechají ochutnávky vína ve Valticích. Pro cyklisty je výhodou místní poměrně plochy terén. Jen si musí dávat v některých místech pozor na to, kam se s kolem smí a nesmí. Pro pěší je v areálu i jeho okolí celá řada značených turistických stezek. Vyznavači vodní turistiky si tu mohou pronajmout lodě a užít si plavbu jak po samotném areálu, tak i po Pálavských jezerech a řece Dyji.

Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:47:09

Lednicko-valtický areál: Recenze

Lednicko-valtický areál prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lednice (0.2km)Hlohovec (4.2km)Přítluky (6km)Břeclav (8km)Valtice (7km)Velké Bílovice (8km)Moravský Žižkov (10km)Zaječí (8km)Mikulov (12km)

Webmap: 1 2 3