TIXIK.cz » Města » Polsko » Pomořsko » Leba

Ubytování Leba

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Leba: Hlídač pokojů
Leba Mapa Mapa hotelů Leba

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Penziony v Lebě, Satelitní mapa Leby, Leba - počasí, Leba: Fotografie

Doporučené hotely Leba


Zobrazit všechny »Leba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Leba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Leba a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum WesterplatteMuzea0.8km
IntercampKempy0.9km
Morski IiKempy1km
Przymorze IiKempy1km
Pláž ŁebaPláže2km
Duny v LeběDuny4km
Sarbsko LakeJezera4km
Pláž LebaPláže5km
Jezero ŁebskoJezera11km
Pláž StiloPláže12km
Slowinski národní parkNárodní parky18km
Muzea17km
MuzeumMuzea27km
Wzgórze CzartoryjaKopce27km
Strumyczkowata dolinaÚdolí30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:56:41

Leba patří mezi oblíbená přímořská letoviska v Polsku . Nachází se na severu země, v Pomořském vojvodství, na řekách Leba a Chełst, při pobřeží Baltského moře. V současnosti zde žije okolo 4000 obyvatel. Leba je vyhledávaná zejména díky zdejší pláži, která údajně patří k nejlepším v Polsku . Jedná se také o vhodný výchozí bod do Słowińského národního parku. Slouží také jako přístav pro jachty.

O městě Leba

Leba je starý rybářský přístav, který každé léto ožívá a stává se rušným letoviskem. V hlavní sezóně se prý počet obyvatel města zdesetinásobuje. Většinu turistů sem láká zdejší široká písčitá pláž, která je považována za nejkrásnější v Polsku. I moře je tu prý výjimečně čisté. Centrum města Leba je tvořeno řadou obchodů, bank a zábavních podniků. Nejrušnější ulicí je ulice Kościuszki, lemována obchody, vedoucí až na sever k přístavu. Kromě hlavní sezóny, kdy město ožívá díky turistickému ruchu, jde o místo převážně ospalé se zvláštní atmosférou.

Historie

Historie města sahá až do středověku. Původní město Leba bylo založeno na opačném břehu než současná obec. V 16. století, přesně v roce 1558, bylo ale kvůli ničivé bouři přesunuto na dnešní místo. Na něm však záhy nastaly problémy s písečnými dunami. Ty ale byly na konci 19. století zpevněny, a tudíž zde mohl být vybudován nový přístav, což znamenalo pozvolný začátek hospodářského růstu města.

Słowińský národní park

Leba je také vhodnou základnou k návštěvě ojedinělého Słowińského národního parku. Ten se vyznačuje celou řadou zvláštních ekosystémů, včetně jezer, močálů, pralesů, pláží a písečných dun. Zdejší písečné duny jsou dokonce celosvětově známým fenoménem, který se v takovém rozsahu vyskytuje jen zde. Celý proces písečných dun zde začal již před 5000 lety. Od té doby pokryl písek 6 km2 a některé z dun dosáhly výšek 30 - 40 m. I proto je Słowińský národní park zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO . Park je rájem pro pěší turistiku i cykloturisty. Údajně je tu celkem 140 km turistických tras.

Pláž Leba

Leba nabízí, jak již bylo výše uvedeno, nádhernou písečnou pláž. Tu rozděluje zdejší řeka na dvě části. Hlavní a nejvyhledávanější část s turistickými letovisky se nachází na východní straně, stejně jako samotné městečko. Na západní straně se rozkládá méně navštěvovaná pláž, která se ale táhne ve vzdálenosti 75 m od pobřeží až k dunám. Díky tomu je podle mnohých nejpůvabnější pláží na baltském pobřeží.

Doprava

Leba je dostupná autem, autobusem, vlakem i lodí. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Gdaňsku (Gdańsk Lech Wałęsa Airport) . Autem se sem dostanete po silnici č.214. Leba je jinak pravidleně spojena autobusem i vlakem s městem Lębork , z kterého jsou dobré spoje do Gdaňsku , Gdyně a dalších větších měst. V létě odtud jezdí denně dokonce tři autobusové spoje do Gdyně . Železniční i autobusové nádraží se nacházejí hned vedle sebe, v západní části obce Leba.

Turistické služby

Leba disponuje poměrně širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Je tu ale i celá řada soukromých ubytovatelů. Nechybí tu ani dobře vybavený kemp s názevem Camping Nr41 Ambré, kemp Relaks a turistická ubytovna Dom Turysty PTTK. Během letní sezóny je tu dostatek stravovacích zařízení i spousty pouličních stánků nabízejících zejména ryby.

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

jízda na koni
rybaření

Služby

pekárna
banka
knihkupectví
bowling
kemp
doktor
čerpací stanice
supermarket
knihovna


Informace a fakta

GPS: 54.7609, 17.5556
Nadmořská výška: 1 m
Nejbližší letiště: Letiště Gdańsk Lech Wałęsa, 73 km
Pobřeží: Baltské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:58:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : leba.eu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Leba: Recenze

Leba prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Leba (0km)Kluki (17km)Białogóra (27km)Bychowo (27km)Lębork (27km)

Webmap: 1 2 3