TIXIK.cz » Francie » Bretaň » Ille-Et-Vilaine » Le Mont-Saint-Michel

Le Mont-Saint-Michel - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Le Mont-Saint-Michel: Hlídač pokojů
Le Mont-Saint-Michel Mapa Mapa hotelů Le Mont-Saint-Michel

Le Mont-Saint-MichelLe Mont-Saint-Michel

Související témata

Le Mont-Saint-Michel: Fotografie

Doporučené hotely Le Mont-Saint-Michel


Zobrazit všechny »


Le Mont-Saint-Michel: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Le Mont-Saint-Michel Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Le Mont-Saint-Michel a doprava
La Bourbansais38km
Maritime museum75km
Royal Square75km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Opatství, Aktuální čas: 17:39:42, Adresa: L'Abbaye, 50170 Le Mont-Saint-Michel, Francie, Pontorson, 50170, Telefon: +33 2 33 89 80 00, WWW stránky: ,

Le Mont-Saint-Michel je benediktinské opatství ve Francii . Nachází se na 80 m vysokém žulovém ostrůvku mezi Normandií a Velkou Británií , v departementu Manche. V roce 1979 byl Le Mont-Saint-Michel a jeho záliv zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Denně tuto památku navštíví až 3 miliony turistů.

Z historie Le Mont-Saint-Michel

Tento kamenitý ostrov dobře znali již Keltové, protože v jejich mytologii byla ostrovní hora jedním z mořských hrobů, kam odcházely duše zemřelých. Druidové tu vzdávali úctu slunci. Dokonce panuje pověra, že tady byl pochován Julius Cézar. Podle legendy se zde roku 708 zjevil biskupovi z Avranches archanděl Michael, který mu přikázal, aby zde postavil kapli. V roce 966 daroval Richard I., vévoda z Normandie, kapli benediktinům, kteří tu založili opatství. Le Mont-Saint-Michel byl postaven v románském stylu s četnými gotickými úpravami. Je zasvěcen archandělu Michalovi. Vzhledem k nesnadným podmínkám na tomto ostrově, je stavba opatství Le Mont-Saint-Michel ukázkou stavebního mistrovství našich předků.

Perličky

Zajímavostí je, že klášter nebyl nikdy dobyt. Při návštěvě Le Mont-Saint-Michel můžete být svědky jednoho z nejmocnějších odlivů v Evropě. V době přílivu je ostrov prakticky nepřístupný a odříznutý od pevniny. Naopak v době odlivu je možné se dostat na ostrov téměř po souši.


Informace a fakta

GPS: 48.636, -1.5112
Nadmořská výška: 46 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 6:59:00

Le Mont-Saint-Michel: Recenze

Le Mont-Saint-Michel prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Beauvoir (4.3km)Roz-sur-Couesnon (8km)Saint-Marcan (10km)Pontorson (9km)Avranches (12km)Ducey (16km)Le Vivier-sur-Mer (20km)Mont-Dol (20km)Saint-James (19km)

Webmap: 1 2 3