TIXIK.cz » Města » Le Mans

Le Mans - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Le Mans: Hlídač pokojů
Le Mans Mapa Mapa hotelů Le Mans

Související témata

Satelitní mapa Le Manse, Penziony v Le Mans, Luxusní ubytování v Le Mans, Levné ubytování v Le Mans, Autopůjčovny v Le Mans, Le Mans: Fotografie

Doporučené hotely Le Mans


Zobrazit všechny »Le Mans: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Le Mans Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Le Mans, Plánovač výletů, Le Mans a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:10:51, WWW stránky:

Le Mans je příjemné město ve Francii . Nachází se v departementu Sarthe, v regionu Pays de la Loire, na řece Sarthe. V současnosti zde žije okolo 145 000 lidí. Le Mans je ve světě známé hlavně díky slavnému automobilovému závodu 24 hodin Le Mans.

Doprava

Le Mans je nejlépe dostupné autem, vlakem a letecky. Letiště (Le Mans - Arnage Aerodromese) se nachází na jižním okraji města. Přes město jezdí vlaky TGV. Proto tak není problém se odtud dostat vlakem do Paříže , Bordeaux , Nantes či Lille . Autem se sem dostanete po dálnici č. E502 (A28) , E50 (A81) , E501 (A11) nebo dálnici č. E402 (A28) . Po městě Le Mans se dá pohybovat pomocí sítě městské hromadné dopravy, kterou zajišťují autobusy a od roku 2007 také tramvaje.

Staré město Le Mans

Le Mans je město zasvěcené autombilovým závodům. Ty se zde jezdí již od roku 1923. Le Mans je také městem s mnoha hospůdkami, bary a obchůdky. Nejkrásnější částí je Staré Město, které je obklopeno mohutnými románskými hradbami a kde se nachází mnoho kostelů a romantických zákoutí. Nachází se tu také celá řada domů z 15. - 17. století. V jedné z krásných rezidencí z 15. století se nachází Muzeum královny Bérengère (Museé de la Reine Bérengère) , které představuje expozici s artefakty z minulosti Le Mans. Mezi nejzajímavější kostely ve Starém Městě Le Mans patří Maison Dieu a románský kostel Notre Dame de la Couture. Galořímské opevnění ze 4. století je přerušeno pouze třemi obloukovitými bránami a 11 věžemi. Hradby jsou dlouhé cca více než 1 km. Staré Město Le Mans patří údajně k nejmalebnějším v celé Francii. Zajímavostí je, že se tu natáčel film Cyrano z Bergeracu.

Katedrála sv. Juliána

Významnou stavbou ve městě Le Mans je také katedrála sv. Juliána. Ta byla postavena v období mezi 11. a 15. století. Je vybudována v románsko-gotickém slohu. Původní románská katedráala totiž vyhořela v roce 1134. Později tak byla přestavěna v gotickém slohu. Zajímavé je kněžiště ze 13. století, varhany ze 16. století a vitráže, které zobrazují výjevy ze života Johanky z Arku.

Muzea v Le Mans

Le Mans nabízí i zajímavá muzea. Tím nejnavštěvovanějším je asi Muzeum automobilů Sarthe (Museé Automobile de la Sarthe ) , které představuje expozici vývoje motorových vozidel. Prohlédnout si tu můžete závodní vozy a speciální modely. Vystaveno je tu více než 140 vozů. Oblíbené je v Le Mans také Musee de Tesse, které sídlí v bývalém biskupském paláci z 19.století. Jeho sbírka představuje umění od 15. století do současnosti. Část expozice je také věnována starověkému egyptu. Za muzeem se pak rozkládá krásný park de Tessé, který je přes den hojně navštěvovaný rodinami a studenty. V noci vám tu však podle místních hrozí nebezpečí.

Circuit de la Sarthe – 24 hodin Le Mans

Každý milovník automobilů si v Le Mans nenechá ujít prohlídku zdejšího autombilového okruhu Circuit de la Sarthe, případně nějáký ten vytrvalostní závod. Závodní okruh Le Mans funguje již od roku 1923. Dnes se tu mimo závodu 24 hodin Le Mans jezdí také MotoGP či francouzské Grand Prix silničních motocyklů. Více o automobilovém závodním okruhu Circuit de la Sarthe se dozvíte ZDE .

Turistické služby

Le Mans disponuje také širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních stravovacích zařízení. Mezi ty nejlepší patří restaurace Le Grenier Sel na Place de l'Eperon 26, La Ciboulette v ulici de la Porte Vielle 14 a restaurace Le Nez Rouge v ulici Grande 107. Nejoblíbenější zdejší typickou kulinářskou specialitou je speciální vepřová paštika Rillettes. Za noční zábavou, ale třeba jen na drink můžete zajít do některé z restaurací či barů v blízkosti hlavního náměstí Place de la Republique. V centru je jinak také několik prodejců kebabu. K dispozici je tu také několik podniků pro gaye. Mezi ně patří např. podnik La Limite v ulici Saint-Honoré 7 a podnik L'Arc en Ciel v Doree 2.

Historie

Historie města jinak sahá do starověku. Již v minulosti stávalo v těchto místech římské město Vindinium, které zmiňuje mimo jiné i Ptolemaios. Ve 3. století př. n. l. zde byl vystavěn amfiteátr, jehož zbytky si můžete prohlédnout dodnes. Ve středověku šlo o významné město a strategický bod v bojích knížat z Anjou a knížat z Normandie. Dnes jde o příjemné město, které nadchne snad každého.

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 48.0044, 0.2026
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:13:11

Le Mans: Recenze

Le Mans prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Le MansSaint-Saturnin (7km)Mulsanne (11km)La Suze-sur-Sarthe (19km)Loué (26km)Le Tronchet (22km)Chevillé (32km)Brûlon (33km)Beaumont-sur-Sarthe (25km)

Webmap: 1 2 3