TIXIK.cz » Velké Losiny » Lázně Velké Losiny

Lázně Velké Losiny - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lázně Velké Losiny: Hlídač pokojů
Lázně Velké Losiny Mapa Mapa hotelů Lázně Velké Losiny

Lázně Velké LosinyLázně Velké Losiny

Související témata

Lázně Velké Losiny: Fotografie

Doporučené hotely Lázně Velké Losiny


Zobrazit všechny »


Lázně Velké Losiny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lázně Velké Losiny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lázně Velké Losiny a doprava, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Lázně, Aktuální čas: 10:03:32, Nadmořská výška: 399m, Adresa: Lázeňská 323, Velké Losiny, Česká republika, Telefon: +420 583 394 111, WWW stránky:

Lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší moravské sirné termální lázně. Lázně Velké Losiny se nachází v obci Velké Losiny, která leží uprostřed přírody v podhůří Hrubého Jeseníku. Velké Losiny nalezneme severně od moravského města Šumperk na východě České republiky. Historie zdejších lázní sahá až do 16. stol., první dřevěná budova byla postavena roku 1592. V období 1. světové války se Lázně Velké Losiny staly vojenským lazaretem. Roku 1930 areál lázní vyhořel a po opravě byl znovuotevřen v roce 1931. Během 2. světové války část lázní sloužila jako porodnice. Od r. 1991 jsou Termální Lázně Velké Losiny samostatnou společností. Od r. 2008 se Lázně Velké Losiny staly částí sítě lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA. Lázně Velké Losiny patří mezi moravské lázně s nejdelší tradicí. V lázeňské léčbě se zde využívá jak léčebných účinků zdejších sirných pramenů, tak také možnosti pobytu na čerstvém vzduchu. Lázně Velké Losiny nabízí i možnosti aktivního odpočinku: obklopuje je rozsáhlý přírodní anglický park, najdete tu otevřené termální koupaliště a v okolí množství turistických a cykloturistických tras. Po celý rok jsou pro lázeňské hosty pořádány kulturní akce.

Informace a fakta

GPS: 50.0329, 17.0386
Nadmořská výška: 399 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:27

Lázně Velké Losiny: Recenze

Lázně Velké Losiny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Velké Losiny (0.4km)Sobotín (4.2km)Loučná nad Desnou (6km)Vernířovice (7km)Vikýřovice (6km)Hanušovice (9km)Šumperk (9km)Bludov (13km)Branná (13km)

Webmap: 1 2 3