TIXIK.cz » Poděbrady » Lázně Poděbrady

Lázně Poděbrady - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lázně Poděbrady: Hlídač pokojů
Lázně Poděbrady Mapa Mapa hotelů Lázně Poděbrady

Lázně PoděbradyLázně Poděbrady

Související témata

Lázně Poděbrady: Fotografie

Doporučené hotely Lázně Poděbrady


Zobrazit všechny »


Lázně Poděbrady: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lázně Poděbrady Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lázně Poděbrady a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Lázně, Aktuální čas: 11:21:23, Adresa: Jiřího náměstí 39/15, Poděbrady V, Poděbrady, Česká republika, Telefon: +420 325 606 500, WWW stránky:

Lázně Poděbrady jsou jedny z nejznámějších lázní v České republice. Zdejší železité lázně jsou oblíbené jak u tuzemských, tak u zahraničních návštěvníků. Lázně Poděbrady leží v obci Poděbrady asi 55 km východně od Prahy. Historie lázeňství sahá v Poděbradech již do 17. stol., kdy zde vznikly malé „železité lázničky“ jejichž silný léčivý pramen byl brzy znám v celém kraji. Na počátku 20. stol. dal kníže Hohenlohe, majitel Zámku Poděbrady, zbudovat Knížecí lázně, jejichž léčebný pramen tryskal přímo na nádvoří zámku. V roce 1919 vznikla Akciová společnost Uhličité lázně a zřídla v Poděbradech a v roce 1926 tato společnost v Poděbradech otevřela První vyšetřovací a léčebný ústav. Lázně Poděbrady se specializovaly na nemoci srdce a oběhového ústrojí. Díky prof. MUDr. Václavu Libenskému, zakladateli a prvnímu prezidentovi České kardiologické společnosti, který v Poděbradech působil v letech 1923-1938, se Lázně Poděbrady staly vyhlášené v celé Evropě. V této době byly Lázně Poděbrady centrem kulturního a společenského života a navštěvovaly je mnohé známé osobnosti. Koncem 2. světové války se Lázně Poděbrady proměnily na lazarety. V roce 1948 byly lázně zestátněny a v roce 1992 vznikla akciová společnost Lázně Poděbrady. V dnešní době Lázně Poděbrady, mimo léčebných pobytů zaměřených na srdeční a oběhové nemoci či diabetes, nabízí také mnoho pobytů relaxačních. Specialitou společnosti Lázně Poděbrady je Centrum časné rehabilitace. Součástí pobytů jsou koupele ve zdejší léčivé minerální vodě, pití vody ze zdejších zřídel a procházky krásnými lázeňskými parky a kolonádami. Lázně Poděbrady připravují pro své klienty mnoho společenských akcí: koncerty, taneční večery, kino, výlety a mnoho dalších. Rovinaté okolí Poděbrad s okolními lužními lesy a upravenými cyklostezkami nabízí možnost vyjížděk na kole či in-line bruslích a mezi další sporty, které zde můžete zkusit, patří tenis, golf, jezdectví a další. I to je důvodem proč Lázně Poděbrady každoročně navštíví desetitisíce návštěvníků z Čech i ze zahraničí.

Informace a fakta

GPS: 50.1447, 15.1205
Nadmořská výška: 192 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:33

Lázně Poděbrady: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 13:44:15
Zde jsem byla dvakrát po sobě na ozdravném pobytě :) Vyzkoušela jsem si tu vše, co se dalo. Léčivé prameny, masáže atd. Hezky se zde o Vás starají. Mohu vřele doporučit. Zde si rozhodně odpočinete a načerpáte síly nejen z léčebných procedur, ale i z procházek krásným okolím.

Města a obce v okolí

Poděbrady (0.2km)Nymburk (7km)Sadská (10km)Kolín (14km)Loučeň (17km)Veletov (19km)Mcely (17km)Týnec nad Labem (20km)Kouřim (19km)

Webmap: 1 2 3