TIXIK.cz » Slovensko » Trenčianský kraj » Okres Púchov » Lázně Nimnica

Lázně Nimnica - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lázně Nimnica: Hlídač pokojů
Lázně Nimnica Mapa Mapa hotelů Lázně Nimnica

Lázně NimnicaLázně Nimnica

Související témata

Lázně Nimnica: Fotografie

Doporučené hotely Lázně Nimnica


Zobrazit všechny »


Lázně Nimnica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lázně Nimnica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lázně Nimnica a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD
Chata pod Suchým42km
Hrčava55km
Tuł69km
Kotarz76km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 00:33:12, WWW stránky:

Lázně Nimnica jsou nejmladší lázně na Slovensku . Často jsou přezdívány slovenskou minerální perlou. Nacházejí se v Trenčínském kraji, v údolí řeky Váh, mezi městy Považská Bystrica a Púchov , v nadmořské výšce okolo 300 m.

O lázních

V roce 1953 se zde začala stavět vodní nádrž. Při hloubení základní jámy byla objevena „podezřelá slaná voda“ . Průzkumy prokázaly, že tato uhličitá voda obsahuje mnoho různých stopových látek, například draslík, hořčík, vápník nebo železo. Zvěsti o zázračných uzdravení dělníků, kteří pracovali na přehradě se rychle začaly šířit. První lázeňská budova pak nenechala na sebe dlouho čekat, byla postavena v roce 1959. Ze začátku se zde léčily dýchací a zažívací potíže, ale v současné době je nabídka podstatně širší. Lázně leží na břehu Nimnické přehrady v překrásné přírodě pohoří Javorníky. Pro tuto vrchovinu je typické mírně teplé klima, letní průměrná teplota je 16°C. Po léčebných kúrách můžete vyrazit na výlety do okolních kopců, které jsou protkané mnoha turistickými trasami. Kromě toho jsou lesy rájem houbařů.

Co lázně nabízí

Je prokázáno, že místní minerální voda významně ulevuje od bolestí a podstatně vylepšuje zdravotní stav pacientů. O lázně Nimnica je veliký zájem, protože voda ovlivňuje potíže spojené s pohybovým, trávicím a oběhovým ústrojí i dýchacími cestami. Významné je léčení dospívající mládeže. Voda se využívá k pití, k inhalacím, i ke koupelím. Kromě léčebných pobytů, lázně nabízejí i jiné programy jako jsou wellness, relaxační a víkendové pobyty nebo pobyty pro seniory. Oblíbená je solná jeskyně.


Informace a fakta

GPS: 49.1293, 18.3693
Nadmořská výška: 296 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:44:47

Lázně Nimnica: Recenze

Lázně Nimnica prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Púchov (3km)Považská Bystrica (6km)Dubnica nad Váhom (24km)Žilina (29km)Nemšová (26km)Teplička nad Váhom (32km)Trenčín (36km)Bojnice (42km)Čadca (46km)

Webmap: 1 2 3