TIXIK.cz » Lázně Bělohrad » Lázně Bělohrad a.s.

Lázně Bělohrad a.s. - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lázně Bělohrad a.s.: Hlídač pokojů
Lázně Bělohrad a.s. Mapa Mapa hotelů Lázně Bělohrad a.s.

Lázně Bělohrad a.s.Lázně Bělohrad a.s.

Související témata

Lázně Bělohrad a.s.: Fotografie

Doporučené hotely Lázně Bělohrad a.s.


Zobrazit všechny »


Lázně Bělohrad a.s.: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lázně Bělohrad a.s. Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lázně Bělohrad a.s. a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Lázně, Aktuální čas: 14:29:01, Nadmořská výška: 301m, Adresa: Lázeňská 165, Lázně Bělohrad, Česká republika, Telefon: +420 493 767 111, WWW stránky:

Lázně Bělohrad a.s. jsou světově známé slatinné lázně v obci Lázně Bělohrad v kraji Hradec Králové v České republice . Lázně Bělohrad leží asi 110 km severovýchodně od Prahy .

Ocenění kvality

Lázně Bělohrad a.s. patří k nejlepším lázním v Evropě. Již v roce 2000 byly jako první lázně v České republice oceněny Certifikátem kvality společnosti ITI TUV. V roce 2006 Lázně Bělohrad a.s. získaly jako první v Evropě prestižní ocenění kvality Evropského svazu lázní v Bruselu - certifikát EUROPESPA med©.

Pohled do historie

Lázně Bělohrad a.s. založila r. 1885 pruská hraběnka Anna z Assenburgu, která jako první úspěšně užívala místní rašelinu jako léčebný prostředek. Už v roce 1888 byly lázně úředně uznány a dostaly označení sirné slatinné lázně. Byly pojmenovány po své zakladatelce, hraběnce Anně.

Velký lázeňský dům

Jednou z dominant lázní je Velký lázeňský dům z roku 1891. Ten v téměř nezměněné podobě slouží k léčebným koupelím i dnes.

Významné lázně

Největší rozmach Lázně Bělohrad a.s. zažily na začátku 20. stol. Díky lázním byla obec Bělohrad oficiálně přejmenována na Lázně Bělohrad a proslulost lázní dále rostla. Vznikl Vodoléčebný a vyšetřovací ústav, a také speciální léčebna nemocí pohybového ústrojí pro děti a dorost. Do r. 1989 byly Lázně Bělohrad a.s. součástí lázní Poděbrady . Po roce 1989 byly restituovány a privatizovány. R. 1992 byla založena akciová společnost Lázně Bělohrad a.s.. Od roku 1995 byly Lázně Bělohrad a.s. postupně renovovány a nabídka jejich služeb se značně rozšířila.

Lázně Bělohrad a.s. dnes

V současné době nabízí Lázně Bělohrad a.s. svým klientům léčení a relaxaci v klidném městečku uprostřed krásné přírody. Lázně Bělohrad a.s. slouží zejména k léčbě onemocnění pohybového ústrojí a deformujících jizev. V posledních letech si můžete vybírat i z bohaté nabídky wellness programů. Mezi významné lázeňské hosty patří například populární hokejový brankář Dominik Hašek.

Sportovní a kulturní vyžití

Lázně Bělohrad a.s. každoročně pořádají kulturní akce, např. různé koncerty a besedy, které lázeňským hostům zpříjemňují volné chvíle. Nejvýznamnější z těchto kulturních událostí je Mezinárodní folklorní festival Slavnosti písní a tanců „Pod Zvičinou". Pokud jde o sportovní vyžití, Lázně Bělohrad a.s. nabízejí tenisové kurty v parku Bažantnice, nejmodernější minigolfové hřiště v České republice, hřiště na pétanque, bazén s příjemně teplou vodou, saunu, půjčovnu kol a skvělé možnosti pro nordic walking. K dalším výhodám pobytu v těchto lázních patří i jejich výborná poloha. Lázně Bělohrad a.s. jsou vhodné pro výlety jak do Českého ráje, tak i do Krkonoš.


Informace a fakta

GPS: 50.4287, 15.5889
Nadmořská výška: 301 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:46:07

Lázně Bělohrad a.s.: Recenze

Lázně Bělohrad a.s. prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lázně Bělohrad (0.4km)Mlázovice (5km)Pecka (6km)Nová Paka (9km)Bílá Třemešná (11km)Dvůr Králové nad Labem (16km)Jičín (16km)Hostinné (16km)Velichovky (20km)

Webmap: 1 2 3