TIXIK.cz » Města » Lauterbrunnen

Lauterbrunnen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lauterbrunnen: Hlídač pokojů
Lauterbrunnen Mapa Mapa hotelů Lauterbrunnen

Související témata

Apartmány v Lauterbrunnenu, Levné ubytování v Lauterbrunnenu, Penziony v Lauterbrunnenu, Lauterbrunnen: Fotografie

Doporučené hotely Lauterbrunnen


Zobrazit všechny »Lauterbrunnen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lauterbrunnen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lauterbrunnen a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:06:46, Nadmořská výška: 815m, WWW stránky:

Lauterbrunnen je malebná obce ve Švýcarsku . Nachází se v kantonu Bern, ve stejnojmenném krásně divokém údolí a správně spadá pod městečko Interlaken . V současnosti zde žije okolo 2500 obyvatel.

O obci

Lauterbrunnen se rozkládá v jednom z nejpůsobivějších údolí Alp. Obec je obklopena vysokými skalnatými stěnami, z kterých padá více než 72 vodopádů. Nejznámějším z nich je vodopád Staubbach, který padá z výšky okolo 300 m a vodopády Trümmelbach , které jsou největšími podzemními vodopády přístupnými pro veřejnost v Evropě. Lauterbrunnen je jinak oblíbeným rekreačním střediskem jak v létě, tak v zimě. Nejvýznamnější památkou obce je kostel. Krásné jsou ale také zdejší typické alpské domy.

Zima

V zimě je okolí Lauterbrunnenu vhodným místem pro milovníky lyžování. V celé oblasti je k dispozici více než 200 km sjezdovek. Přepravu zajišťuje 45 lanovek a vleků. Samozřejmostí je i řada kilometrů upravovaný bílých stop pro vyznavače klasického lyžování. V zimním období je tu také k dispozici cca 100 km zimních turistických stezek a necelých 50 km sáňkařských drah.

Léto

V létě je Lauterbrunnen vhodnou základnou pro výlety do krásné okolní přírody. Zdejší kopce a zelené alpské louky jsou vyhledávány milovníky pěší turistiky i horských kol. Na své si tu přijdou také vyznavači lezení, jízdy na raftu a BASE jumpingu. Oblíbeným cílem je vrchol Schilthorn (2971 m n.m.) , který je dostupný lanovkou z Mürrenu , do kterého se dostanete z Lauterbrunnenu známou horskou tratí "Bergbahn Lauterbrunnen - Mürren". Vyhledávaným cílem jsou také již zmíněné podzemní vodopády Trümmelbach . K oblíbeným aktivitám v každém ročním období pak patří návštěva sýrárny.

Turistické služby

Lauterbrunnen disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nechybí tu např. ani kemp. Dobře najíst se můžete v hotelu Jungfrau, v hotelu Silberhorn, v hotelu Oberland, který má jedny z nejlepších cen, v restauraci Sulwald Stübli či v restauraci Schützen. V obci nechybí ani různé obchody či pekárna. Pokud se stravujete sami, můžete si potraviny nakoupit v místním supermarketu COOP.

Doprava

Lauterbrunnen je nejlépe dostupný autem či vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Interlakenu , odkud se sem dostanete snadno vlakem. Autem je Lauterbrunnen nejlépe dostupný po dálnici č. 11, z které musíte včas sjet u Interlakenu na silnici č. 44.

Plusy

vlastní vlaková zastávka
pestrá nabídka ubytování

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
paragliding

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

lyžování

Služby

banka
kemp
doktor
čerpací stanice


Informace a fakta

GPS: 46.5965, 7.9073
Nadmořská výška: 815 m
Vzdálenost do hlavního města: Bern, 53 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:54:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.lauterbrunnen.ch

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, pestrá nabídka ubytování, , dostatečná nabídka ubytování, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, lyžařské areály okolo, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lauterbrunnen: Recenze

Lauterbrunnen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

LauterbrunnenWengen (1.5km)Gimmelwald (6km)Stechelberg (6km)Saxeten (7km)Gsteigwiler (7km)Grindelwald (10km)Wilderswil (8km)Därligen (10km)

Webmap: 1 2 3