TIXIK.cz » Města » Švýcarsko » Bern » Lauterbrunnen

Lauterbrunnen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lauterbrunnen: Hlídač pokojů
Lauterbrunnen Mapa Mapa hotelů Lauterbrunnen

Související témata

Největší města ve Švýcarsku, Satelitní mapa Švýcarska, Apartmány v Lauterbrunnenu, Levné ubytování v Lauterbrunnenu, Penziony v Lauterbrunnenu, Lauterbrunnen: Fotografie

Doporučené hotely Lauterbrunnen


Zobrazit všechny »Lauterbrunnen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lauterbrunnen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lauterbrunnen a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Lauternbrunnen0.1km
Vodopády LauterbrunnenVodopády0.2km
SchützenbachKempy0.7km
StaubbachfallVodopády0.8km
InnerwengenVleky, lanovky1km
SpissbachfallVodopády1km
Ski InterlakenSki areály3km
LauberhornHory3km
TschuggenHory3km
LauberhornschulterVleky, lanovky3km
Sesselbahn MännlichenVleky, lanovky3km
MännlichenHory3km
Vodopády TrümmelbachVodopády3km
MaulerhubelVleky, lanovky3km
Kleine ScheideggVleky, lanovky4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:48:25, Nadmořská výška: 815m, WWW stránky:

Lauterbrunnen je malebná obce ve Švýcarsku . Nachází se v kantonu Bern, ve stejnojmenném krásně divokém údolí a správně spadá pod městečko Interlaken . V současnosti zde žije okolo 2500 obyvatel.

O obci

Lauterbrunnen se rozkládá v jednom z nejpůsobivějších údolí Alp. Obec je obklopena vysokými skalnatými stěnami, z kterých padá více než 72 vodopádů. Nejznámějším z nich je vodopád Staubbach, který padá z výšky okolo 300 m a vodopády Trümmelbach , které jsou největšími podzemními vodopády přístupnými pro veřejnost v Evropě. Lauterbrunnen je jinak oblíbeným rekreačním střediskem jak v létě, tak v zimě. Nejvýznamnější památkou obce je kostel. Krásné jsou ale také zdejší typické alpské domy.

Zima

V zimě je okolí Lauterbrunnenu vhodným místem pro milovníky lyžování. V celé oblasti je k dispozici více než 200 km sjezdovek. Přepravu zajišťuje 45 lanovek a vleků. Samozřejmostí je i řada kilometrů upravovaný bílých stop pro vyznavače klasického lyžování. V zimním období je tu také k dispozici cca 100 km zimních turistických stezek a necelých 50 km sáňkařských drah.

Léto

V létě je Lauterbrunnen vhodnou základnou pro výlety do krásné okolní přírody. Zdejší kopce a zelené alpské louky jsou vyhledávány milovníky pěší turistiky i horských kol. Na své si tu přijdou také vyznavači lezení, jízdy na raftu a BASE jumpingu. Oblíbeným cílem je vrchol Schilthorn (2971 m n.m.) , který je dostupný lanovkou z Mürrenu , do kterého se dostanete z Lauterbrunnenu známou horskou tratí "Bergbahn Lauterbrunnen - Mürren". Vyhledávaným cílem jsou také již zmíněné podzemní vodopády Trümmelbach . K oblíbeným aktivitám v každém ročním období pak patří návštěva sýrárny.

Turistické služby

Lauterbrunnen disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nechybí tu např. ani kemp. Dobře najíst se můžete v hotelu Jungfrau, v hotelu Silberhorn, v hotelu Oberland, který má jedny z nejlepších cen, v restauraci Sulwald Stübli či v restauraci Schützen. V obci nechybí ani různé obchody či pekárna. Pokud se stravujete sami, můžete si potraviny nakoupit v místním supermarketu COOP.

Doprava

Lauterbrunnen je nejlépe dostupný autem či vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Interlakenu , odkud se sem dostanete snadno vlakem. Autem je Lauterbrunnen nejlépe dostupný po dálnici č. 11, z které musíte včas sjet u Interlakenu na silnici č. 44.

Plusy

vlastní vlaková zastávka
pestrá nabídka ubytování

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
paragliding

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

lyžování

Služby

banka
kemp
doktor
čerpací stanice


Informace a fakta

GPS: 46.5965, 7.9073
Nadmořská výška: 815 m
Nejbližší letiště: Letiště Bern Belp, 47 km
Vzdálenost do hlavního města: Bern, 53 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:54:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.lauterbrunnen.ch

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, pestrá nabídka ubytování, , dostatečná nabídka ubytování, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, lyžařské areály okolo, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lauterbrunnen: Recenze

Lauterbrunnen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

LauterbrunnenWengen (1.5km)Gimmelwald (6km)Stechelberg (6km)Saxeten (7km)Gsteigwiler (7km)Grindelwald (10km)Wilderswil (8km)Därligen (10km)

Webmap: 1 2 3