TIXIK.cz » Města » Laško

Laško - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Laško: Hlídač pokojů
Laško Mapa Mapa hotelů Laško

Související témata

Luxusní ubytování v Lašku, Satelitní mapa Laška, Laško: Fotografie

Doporučené hotely Laško


Zobrazit všechny »Laško: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Laško Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Laško a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:16:39, WWW stránky:

Plusy

klid

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Business travel (průmysl)

těžební

Aktivity

rybaření
lyžování
paintball


Informace a fakta

GPS: 46.1544, 15.237
Nadmořská výška: 232 m
Vzdálenost do hlavního města: Lublaň, 57 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:53:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.lasko.si

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, , rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Laško: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:32:40
Laško je krásné lázeňské město a významné turistické středisko ve Slovinsku . Nachází se v centrální části země, v regionu Savinjska, asi 60 km od hlavního města Lublaně . V současné době (2010) zde žije okolo 4 000 obyvatel. Městečko Laško je slavné díky svým termálním lázním a pivovaru Laško. Městečko je známé jako město piva a květin.

Pivovar Laško

Nejtypičtějším produktem městečka je pivo Laško, které je známé i za hranicemi Slovinska. Zdejší pivovar, který byl založen již v roce 1825, je největším pivovarem v zemi. I v současné době se pivo Laško těší veliké oblibě. Kromě piva se zde vyrábí minerální voda Oda, nealkoholické nápoje či speciálně míchané pivo s limonádou. V létě pořádá městečko Laško letní festival "Festival of Beer & Flowers" (Pivo Cvetje) , který patří k oblíbeným turistickým akcím ve Slovinsku .

Laško Thermal Spa Resort

Laško Thermal Spa Resort patří k významným léčebným lázním v celém Slovinsku. Zdejší léčivé prameny byly známy již od starověku. Od konce 19. století se Laško prezentuje jako lázeňské město. Během první světové války zde byla vojenská nemocnice. Od roku 1953 slouží toto lázeňské a rehabilitační centrum široké veřejnosti. Zdejší voda je vhodná především na léčbu pohybového ústrojí a pooperačních stavů. Velkým lákadlem je lázeňské pivo, které je údajně vařeno z místní termální vody.

Historické památky

Archeologické nálezy dokazují, že byla oblast města osídlena již v době železné. Mnoho nalezených artefaktů pochází z dob římské nadvlády. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1227. Mezi nejvýznamnější památky ve městě Laško patří hrad Tabor, který byl postaven ve 12. století. První písemné zmínky o hradě však pocházejí z roku 1265. Další zajímavou památkou je farní kostel věnovaný svatému Martinovi. Jedná se o románskou stavbu, která pochází ze 13. století. Během své existence byl kostel několikrát upraven.

Turistické služby

V městečku Laško nechybí nabídka kvalitního ubytování. Mezi nejvyhledávanější objekty patří Wellness Park Laško , Hotel Zdravilisce Laško , Hotel Hum , Penzion Vitapark a Vila Aina . Hlavním náměstím je Trg Svobode, kde se nachází i turistická informační kancelář.

Města a obce v okolí

LaškoRimske Toplice (4.7km)Celje (10km)Trbovlje (15km)Šentjur (14km)Žalec (12km)Prebold (14km)Sevnica (17km)Dobrna (20km)

Webmap: 1 2 3