TIXIK.cz » Města » Las Palmas de Gran Canaria

Ubytování Las Palmas de Gran Canaria, hotely Las Palmas de Gran Canaria

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Las Palmas de Gran Canaria: Hlídač pokojů
Las Palmas de Gran Canaria Mapa Mapa hotelů Las Palmas de Gran Canaria

Související témata

Satelitní mapa Las Palmas de Gran Canaria, Luxusní ubytování v Las Palmas de Gran Canarii, Apartmány v Las Palmas de Gran Canarii, Levné ubytování v Las Palmas de Gran Canarii, Autopůjčovny v Las Palmas de Gran Canarii, Las Palmas de Gran Canaria: Fotografie

Doporučené hotely Las Palmas de Gran Canaria


Zobrazit všechny »Las Palmas de Gran Canaria: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Las Palmas de Gran Canaria Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Las Palmas de Gran Canarii, Plánovač výletů, Las Palmas de Gran Canaria a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:21:07, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
krásné pláže
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště
v létě moc vlhko

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 28.1233, -15.4294
Nadmořská výška: 17 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:30

Las Palmas de Gran Canaria: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:45
Las Palmas de Gran Canaria , známé také jako jen Las Palmas, je největší město španělského autonomního společenství Kanárské ostrovy a zároveň jedno z jeho dvou hlavních měst (vedle Santa Cruz de Tenerife ) . V současné době žije ve městě přibližně 380 000 obyvatel. Las Palmas de Gran Canaria láká návštěvníky na krásné památky a zábavu. Během roku se tu totiž koná mnoho různých oslav, svátků a festivalů.

Las Palmas

Las Palmas de Gran Canaria je místo, kde si každý najde to, co ho zajímá. Je tady celá řada krásných památek, pláží, muzeí, divadel či galerií. Koná se tu i mnoho různých oslav, svátků a festivalů. Las Palmas de Gran Canaria je hlavní metropolí provincie Las Palmas a ostrova Gran Canaria. Město nabízí velké množství parků a náměstí, kde se lidé setkávají a odpočívají.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památky ve městě Las Palmas de Gran Canaria a přilehlé metropolitní oblasti jsou kostel San Juan Bautista, katedrála de Santa Ana, kostel Iglesia del Colegio Santa María Micaela, kostel de San Juan Bautista de Telde a bazilika de Nuestra Señora del Pino. Oblíbeným turistickým cílem je také botanická zahrada Jardín de la Marquesa de Arucas a přírodní památka Bandama Caldera . Nachází se tady i velké množství muzeí. Nejnavštěvovanější jsou Museo Canario , Casa Museo de Colón, námořní muzeum a muzeum vědy a techniky.

Pláže

Las Palmas de Gran Canaria nabízí také krásné pláže. Čtyři hlavní pláže ve městě jsou Playa de Las Canteras, Playa de Las Alcaravaneras, Playa de la Laja a Playa del Confital.

Turistické služby

Las Palmas de Gran Canaria nabízí dostatek možností k ubytování i velké množství obchodů, restaurací, barů, klubů a diskoték. Dobře najíst se můžete např. v restauraci Galia, které nabízí francouzskou kuchyni; v restauraci Rias Bajas, kde můžete ochutnat typickou španělskou kuchyni; v japonské restauraci Sakura; nebo v restauraci Pomodoro, která vám připraví italskou kuchyni. Večer můžete vyrazit na dobrý drink do podniku Las Ranas, kde se konají i taneční party. Za nákupy se můžete vydat do centra města, nebo např. do nákupního centra "El Corte Ingles".

Zábava

Nejvyhlášenějším festivalem v Las Palmas de Gran Canaria je oslava založení města Fiesta de San Juan, která se koná v červnu. Dále je to proslavený karneval Carneval Las Palmas de Gran Canaria (Carnaval de Las Palmas de Gran Canaria), kterého se účastní lidé z celého světa. Jedná se o jednu z hlavních atrakcí pro turisty.

Historie

Historie Las Palmas de Gran Canaria sahá do 15. století. Přesně bylo město založeno 24. června 1478. Od roku 1927 je pak Las Palmas de Gran Canaria druhým hlavním městem Kanárských ostrovů.

Doprava

Las Palmas de Gran Canaria je nejlépe dostupné letecky. Mezinárodní letiště Gran Canaria (Las Palmas Airport) se nachází přímo ve městě. Pro lodě je tady k dispozici velký přístav. Po městě je možno se pohybovat pomocí městské hromadné dopravy. Celkem tady funguje více než 40 autobusových linek. Většina autobusů má během dne frekvenci odjezdů 3 – 15 minut. V noci je to pak 10 – 40 minut. Jízdenku si můžete zakoupit přímo u řidiče, stojí 1,20 EUR. Máte také možnost koupit si jízdenku na 10 jízd, která stojí 6,50 EUR. Z Las Palmas de Gran Canaria se do jiných částí ostrova dostanete pomocí tří dálnic - GC-1 vedoucí na jih, GC-2 vedoucí na západ a GC-3 vedoucí do středu ostrova.

 Aura: 65Recenze: 2292011-04-19 08:41:16
Když jsem při toulkách po městě - kde jsem strávila kdysi asi půl dne čekaje na letecký spoj na jiný ostrov - zabloudila k radnici a ze zvědavosti si četla názvy jednotlivých odborů samosprávy, nestačila jsem se divit. Mají tam odbor pro podávání návrhů na organizování fiest (svátků) . Šťastní to lidé. Úplně jsem jim záviděla tyto nádherné startosti: jít na úřad podat návrh, co by měli radní zorganizovat pro pořádání fiesty San Juan. Žít takovými "starostmi" je možné opravdu snad jen ve Španělsku, i když Kanáry, to je poněkud jiné Španělsko.

Města a obce v okolí

Las Palmas de Gran CanariaTeror (14km)Agaete (27km)Artenara (24km)Ingenio (22km)Agüimes (24km)Vecindario (32km)San Agustin (41km)Portoriko (46km)

Webmap: 1 2 3