TIXIK.cz » Města » Lake Placid

Lake Placid v USA - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lake Placid: Hlídač pokojů
Lake Placid Mapa Mapa hotelů Lake Placid

Související témata

Penziony v Lake Placidu, Lake Placid: Fotografie

Doporučené hotely Lake Placid


Zobrazit všechny »Lake Placid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lake Placid Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lake Placid a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:25:36, Nadmořská výška: 549m

Lake Placid je město ležící v USA ve státě New York. Najdeme ho cca 400 km severně od města New York . Lake Placid je významné středisko zimních sportů. Dvakrát se tu konaly zimní olympijské hry a to v letech 1932 a 1980. V současné době tu žije kolem 3.000 obyvatel.

Doprava

Lake Placid leží cca 300 km od pobřeží Atlantického oceánu. Pokud budeme cestovat do Lake Placid autem, je nejlepší se napojit na dálnici I-87 a dále pak na dálnici 73. Ta už vede přímo do Lake Placid. Můžeme využít také autobusovou dopravu, která je v USA na vysoké úrovni. Je možné také využít leteckou dopravu, letiště je kousek za městem Lake Placid.

O městě Lake Placid

Město Lake Placid je jedním ze dvou měst, které pořádalo zimní olympijské hry hned dvakrát. Tím druhým je švýcarský St. Moritz. Lake Placid leží u dvou jezer. Jsou jimi Mirror Lake a větší Lake Placid. Město má dobrou infrastrukturu díky pořadatelství her a najdeme tu veškeré potřebné služby a samozřejmě také spoustu sportovišť. Některá leží v Lake Placid, jiná pak v okolí města.

Praktické informace

Lake Placid nabízí kvalitní možnosti ubytování ve všech cenových relacích. Od skromného ubytování až po přepychové. Z hotelů jsou to např. Mirrir Lake Inn, který nabídne přes 120 pokojů. Nechybí zde posilovna, sauna, soukromá pláž kluziště a restaurace. Dalšími jsou pak Keene Valley Hostel nebo Edelweiss Motel. V Lake Placid nenajdete v USA tak oblíbené fast-foody. Jsou tu dobré a hlavně cenově přijatelné restaurace. V Lake Placid najdeme také pekárnu, pizzerii, cukrárny, kavárny. Tradiční jsou tu také bary s živou muzikou. Se vším potřebným Vám ochotně poradí v místním informačním centru v Olympic Center na 216 Main Street.

Aktivity

Lake Placid a jeho okolí je vyhledáván pro své možnosti ke sportovním aktivitám. Sportovci tu mají vynikající podmínky jak pro závodění v zimních měsících, tak i pro trénink v létě. V zimě se lyžuje v okolí Lake Placid na hoře Whiteface Mountain, lyžaři běžkaři pak najdou výborné trasy u Mount Van Hoevenberg. Jsou tu svahy pro akrobatické lyžaře, kousek od města Lake Placid se tyčí 122 metrů vysoké skokanské můstky, z kterých je krásný výhled na okolí a na všechna sportoviště. Na můstky se můžeme nechat vyvézt sedačkovou lanovkou. Okolní terény jsou pak protkány množstvím turistických tras a cyklotras. Další aktivity v Lake Placid nabízí jezero Mirror Lake, které v zimních měsích zamrzá a bruslí se na něm. V létě se na něm prohánění plachetnice.

Plusy

klid
rovinaté okolí
golfové hřiště
rodiště významných osobností
lesy

Proti

poměrně draho
občas špatné počasí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Aktivity

horská kola
lezení
rybaření
lyžování
rafting
maraton

Služby

bankomat
pekárna
banka
prodejna kol
bowling
půjčovna aut
autoopravna
doktor
čerpací stanice
prádelna
právnické služby


Informace a fakta

GPS: 44.2795, -73.9799
Nadmořská výška: 549 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:38:07

Lake Placid: Recenze

Lake Placid prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lake Placid (0km)Wilmington (18km)