TIXIK.cz » Města » Láhaur

Láhaur - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Láhaur: Hlídač pokojů
Láhaur Mapa Mapa hotelů Láhaur

Související témata

Láhaur: Fotografie

Doporučené hotely Láhaur


Zobrazit všechny »Láhaur: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Láhaur Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Láhaur a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:47:49, WWW stránky:

Láhaur (Lahore) je nejkrásnější město Pákistánu . Leží na řece Ráví, ve východní části země asi 270 kilometrů od hlavního města Islámábádu . V současnosti zde žije okolo 10 milionů obyvatel.

O městě

Láhaur je důležité pákistánské centrum Islámu. V tomto důležitém vzdělávacím centru sídlí řada vysokých škol a univerzit. Podle legendy byl Láhaur založen velmi dávno. Nejslavnějším obdobím města Láhaur bylo první tisíciletí, kdy se stalo duchovním centrem islámu. V 16. století město dosáhlo největšího kulturního rozkvětu v celém Pákistánu. Bylo obehnáno hradbami s 12 branami a stalo se tak mohutnou pevností.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří zmíněná pevnost s obrovskou bránou, která musela být postavena tak, aby jí prošli sloni. Taktéž „Sloní schodiště“ muselo být přizpůsobeno slonům. Mezi další skvosty patří Perlová mešita se třemi kopulovými mešitami připomínajícími perly nebo Zrcadlový palác Šíš–Mahál zdobený zrcadly vykládanými zlatem. Kromě pevnosti v Láhauru zůstaly zachovány rozlehlé zahrady s až 60 m dlouhými vodními nádržemi, 412 fontánami, ostrůvky a pavilony. Tyto nádherné Láhaurské zahrady byly v roce 1981 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO . Mezi další významné památky města Láhaur můžeme zařadit např. mešitu Bádšáhí z červeného pískovce, která je dodnes největším chrámem a několik mauzoleí. Turisticky přitažlivá je i Láhaurská ZOO. Nejpopulárnějším místním sportem je pólo. Nejvhodnější doba pro návštěvu Láhauru je období od listopadu do února, vzhledem k příjemným teplotám.

Turistické služby

Láhaur disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Mezi oblíbené ubytovací objekty patří např. hotel Avari, hotel Holiday Inn, hotel Kashmir Palace, hotel Ambassador, komplex Afzaal Tourism Family Guest House a rekreační zařízení Lahore Backpackers. Dobře najíst se můžete např. v restauraci Ziafat, kde můžete ochutnat tradiční pákistánskou kuchyni, v restauraci Bundu Khan, která patří k nejlepším ve městě či v restauraci Pepperica. V Láhauru nechybí ani řada obchodních domů, kina, divadla, sportoviště, noční kluby apod. Pokud rádi nakupujete, můžete se vydat na tržnici Anarkali bazaar.

Doprava

Láhaur je dostupný autem, autobusem, vlakem i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště Allama Iqbal International Airport se nachází na východním okraji města, cca 20 - 30 minut od centra. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici M-2 či po silnici N5. Hlavní vlakové nádraží v Láhauru se nachází poblíž centra. Autobusem se sem dá dostat např. z Islámábádu , Peshāwaru či Faisalábádu . Po městě se dá pohybovat pomocí taxíků či autobusů.


Informace a fakta

GPS: 31.544, 74.34
Nadmořská výška: 220 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:23

Láhaur: Recenze

Láhaur prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Láhaur