Ladce - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ladce: Hlídač pokojů
Ladce Mapa Mapa hotelů Ladce

Související témata

Největší města na Slovensku, Satelitní mapa Slovenska, Ladce - satelitní mapa

Doporučené hotely Ladce


Zobrazit všechny »


Ladce: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ladce Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ladce a doprava, Bankomaty
LadceVlaková nádraží0.5km
Obecný úrad Lednické RovneRadnice3km
Monument piatich prstovPamátníky4km
Ilavský hradHrady a zámky6km
RašovKopce7km
Jankov hájKopce8km
Letiště Dubnica GliderLetiště8km
Hrad KošecaHrady a zámky7km
MliečnicaKopce8km
BukovinaKopce9km
Hrad VršatecHrady a zámky10km
KobylaKopce10km
Podhradská dolinaÚdolí8km
Bolešovská dolinaÚdolí11km
BrekovecKopce10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:36:10, WWW stránky:

Obec Ladce se nachází v okrese Ilava , v Trenčianském kraji , na Slovensku . Obec láká turisty svou polohou a prostředím vhodným pro turistiku. V okolí se nachází množství turistických tras a památek.

Historie

Nejstarší věrohodná písemná památka pochází z roku 1472. Jednalo se o darovací listinu krále Matěje Korvína, který tímto daroval Ladce i s jejími občany Ladislavu Podmanickému. V dalších letech patřily Ladce tomu, kdo byl majitelem hradu Košeca . V 18. století náležely Ladce rodu Motešických, kteří zde nechali vybudovat barokní zámek s rozsáhlými zahradami a parkem. Po roce 1883 byla vybudována v obci železniční trať Trenčín -Žilina . V roce 1889 byla postavena cementárna, která jako první v Horním Uhersku vyráběla cement moderním způsobem. Dodnes je továrna největším a nejstabilnějším zaměstnavatelem v obci. V roce 1998 byla vybudována dálnice, který vede okolo obce.

O obci Ladce

Obec leží v Považském podolí, na levé straně řeky Váh. Protéká jí Lúčkovský potok. Součástí obce je místní část Tunežice , části Horné Ladce, Podkalište a osada Podlavičky. V okolí převládají smíšené lesy, ve kterých žijí mufloni, typická zvířata této oblasti. Obec Ladce láká svým okolím především turisty. V současné době (2011) má obec 2604 obyvatel.

Památky

V obci Ladce se nachází barokní zámek, který byl postaven roku 1747 panstvem z rodu Motešických. K zámku patří krásný chráněný park o rozloze 4 ha s lipovou alejí. Další památkou je římskokatolický kostel, který je zasvěcený sv. Valentínovi. Kostel nechala v roce 1747 postavit jako doplněk zámku hraběnka Judita Motešická. V obci Ladce můžeme nalézt také kapličku Ukřižovaného Spasitele (Kaplnku Ukrižovaného Spasiteľa) , která pochází z roku 1945.

Turistická trasa

Turistická trasa, vedoucí Lúčkovskou dolinou do sedla Mraznice, a odtud do obce Mojtín , začíná u místní železniční zastávky. Cestou mohou turisté obdivovat například buk s obvodem kmenu 650 cm, dub s obvodem 320 m nebo keř bezu černého s obvodem 96 cm.

Doprava

Do obce vede železniční trať Trenčín -Žilina , ale také autobusové spoje z Ilavy nebo Trenčína


Informace a fakta

GPS: 49.0379, 18.2873
Nadmořská výška: 249 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:01:29

Ladce: Recenze

Ladce prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Púchov (10km)Dubnica nad Váhom (13km)Považská Bystrica (14km)Nemšová (15km)Trenčín (24km)Bojnice (36km)Opatovce nad Nitrou (37km)Prievidza (39km)Sebedražie (42km)

Webmap: 1 2 3