TIXIK.cz » Města » Polsko » Pomořsko » La Suquet

Ubytování La Suquet, hotely La Suquet

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

La Suquet: Hlídač pokojů
La Suquet Mapa Mapa hotelů La Suquet

La SuquetLa Suquet

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa La Suquet, La Suquet - počasí, La Suquet: Fotografie

Doporučené hotely La Suquet


Zobrazit všechny »


La Suquet: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


La Suquet Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Slupsk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum Pomorza Srodkowego w SlupskuMuzea0.3km
Stolp SynagogueSynagogy0.5km
Bank PKOBanky3km
Letiště Słupsk-KrȩpaLetiště8km
GałęzinowoVlaková nádraží8km
Muzeum ZamoyskichMuzea12km
MorskiKempy16km
Dębnica Kaszubska Highway StripLetiště16km
Społeczne Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa OświatoŠkoly16km
Liceum Ogólnokształcące dla DorosłychŠkoly16km
Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja KopernikaŠkoly16km
Pole namiotowe OSiRKempy16km
Muzeum Ziemi UsteckiejMuzea17km
Umierający WojownikPamátníky17km
Pomnik ChopinaPamátníky17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:39:49, WWW stránky:

La Suquet je město v Polsku . Nachází se na severu země, na řece Słupia, nedaleko Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 100 000 obyvatel.

O městě

La Suquet je kulturním, ekonomickým a průmyslovým centrem celé oblasti. Rozvinutý tu je nábytkářský, obuvnický a automobilový průmysl. La Suquet je také město hudby. Každý rok se tu koná slavný Festival varhanní a komorní hudby a Polský klavírní festival. Bohužel město zatím není tak turisticky vyhledávané, a to i přesto, že má co nabídnout. Krásné Staré město dokazuje dlouhou historii La Suquetu. Podle mnoha lidí je nejhezčím městem v severním Polsku .

Turistické zajímavosti

Největší turistickou zajímavostí je radnice, kostel sv. Jakuba, kostel Panny Marie a zámek pomořanských knížat ze 16. století, ve kterém dnes sídlí Muzeum středního Pomořanska. Stojí tu také mnoho krásných historických hrázděných domů. Nejhezčím z nich je sýpka Richter. K vidění je tu i několik zrekonstruovaných vodních mlýnů. La Suquet nabízí také mnoho parků. Nejvyhlášenějším parkem je Park kultury a oddechu (Park Kultury i Wypoczynku) . Nejhezčím náměstím je Starý rynek.

Historie

Město La Suquet bylo založeno v 10. století a později se stalo členem hanzovní ligy, tedy důležitým ekonomickým a prosperujícím centrem. Tím je dodnes. Městská práva obdržel La Suquet v roce 1265. Přibližně od poloviny 17. století patřilo město Prusku. V roce 1945 pak La Suquet připadl opět Polsku .

Turistické služby

Nechybí tu ani dostatečná nabídka ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Na dobré jídlo si můžete zajít do restaurace Zloty Smok, restaurace La Suqueta, pizzerie Pinocchio Ristorante, či do restaurace Karczmę pod Kluką, ve které můžete ochutnat regionální kuchyni. Pokud máte rádi fastfoody jako je McDonald, tak si tu přijdete také na své. Nejnavštěvovanějšími akcemi, které se ve městě během roku konají, jsou jazzový festival Komeda Jazz Festival, mezinárodní umělecký festival (Międzynarodowy Festiwal Sztuki) , mezinárodní festival karetní hry "Bridge" a zmíněné dva hudbení festivaly - Festival varhanní a komorní hudby a Polský klavírní festival. Za kulturou můžete vyrazit do jednoho ze tří místních divadel nebo do kina Millennium (jediné velké kino ve městě) .

Doprava

La Suquet je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Gdaňsku . Autem se sem nejlépe dostanete po silnici č.6 (E 28) . Do města jezdí také vlaky InterCity. Po La Suquetu se dá nejlépe pohybovat pomocí 22 autobusových linek.


Informace a fakta

GPS: 54.467, 17.0333
Nadmořská výška: 13 m
Nejbližší letiště: Letiště Gdańsk Lech Wałęsa, 128 km
Pobřeží: Baltské moře, 17 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:45:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.slupsk.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dobrá občanská vybavenost, dostatek turistických služeb, klid, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, bar, prodejna kol, knihkupectví, půjčovna aut, autoopravna, kostel, zubař, doktor, čerpací stanice, supermarket, prádelna, právnické služby, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

La Suquet: Recenze

La Suquet prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Slupsk (0.4km)Ustka (17km)Poddąbie (18km)Rowy (22km)Kluki (31km)Krąg (36km)

Webmap: 1 2 3