TIXIK.cz » Města » La Rochelle

La Rochelle - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

La Rochelle: Hlídač pokojů
La Rochelle Mapa Mapa hotelů La Rochelle

Související témata

Satelitní mapa La Rochelle, Tipy na výlety poblíž La Rochelle, Luxusní ubytování v La Rochelle, Apartmány v La Rochelle, Levné ubytování v La Rochelle, Autopůjčovny v La Rochelle, Penziony v La Rochelle, La Rochelle: Fotografie

Doporučené hotely La Rochelle


Zobrazit všechny »La Rochelle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


La Rochelle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, La Rochelle a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:33:46, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
vše blízko
blízko k moři
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
noční život
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

energetický
IT


Informace a fakta

GPS: 46.1594, -1.1541
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:13:19

La Rochelle: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-04-02 21:32:16
La Rochelle je přístavní město ve Francii . Nachází se v západní části země, v Biskajském zálivu, na pobřeží Atlantického oceánu. V současné době žije ve městě přibližně 80 000 obyvatel.

O městě

La Rochelle je hlavní město departmentu Charente-Maritime. patří k nemnoha pobřežním městům ve Francii, která dosud nejsou výrazněji poznamenána turistikou. La Rochelle je půvabné město, které se může pochlubit ojediněle zachovaným centrem ze 17. a 18. století. Zároveň zůstalo dodnes uchráněno před moderní zástavbou a dopravou. V minulosti bylo město proslavené díky hrnčířským výrobkům, tzv. Fajáns.

Procházka městem

Ve městě La Rochelle narazíte na cenné historické budovy. Přirozeným středem města je starý přístav, kde se nachází většina historických staveb. Celému přístavu dominují tři věže Tour de la Chabne, Tour St-Nicolas, Tour de la Lanterne a gotická brána Porte de la Grosse. Z přístavu vyjíždí mnoho výletních lodí na nedaleké ostrůvky, např. na Ile d´Oléron. Nejpůvabnější částí města La Rochelle je hlavní nákupní ulice rue du Palais, která vede od starého přístavu k Place de Verdun. Ulice je lemována krásnými domy z 18. století, v jejichž podloubích se ukrývají originální obchody a obchůdky. Nejcennější domy najdete na ulici rue du Palais. Je to např. Hotel de la Bourse a Palais de Justice. O kousek dál narazíte na ulici rue des Augustins, kde stojí nádherná vila Maison Henri II., která byla postavena v roce 1555 pro místního bohatého občana. Samotné náměstí Place de Verdun není až tak zajímavé. Za pozornost nestojí ani nesouměrná katedrála z 18. století. V La Rochelle se toho nachází opravdu mnohem více a všechny zajímavosti ani nejdou vypsat. Nachází se tu i nespočet muzeí. Ty nejvyhledávanější jsou: Muzeum pohyblivých loutek (Musée des Automates) , Muzeum zmenšených modelů (Musée des Modéles Réduits) a Námořní muzeum (Musée Maritime) . Pokud byste chtěli navštívit větší část z místních muzeí, vyplatí se vám koupit si tzv. "Volnou vstupenku", za kterou zaplatíte něco kolem 7 EUR. V přístavu se pak nachází pozoruhodné akvárium . Jižně od starého přístavu leží moderní velký přístav Port de Minimes, který nabízí kotvící místa pro tisíce jachet. Zajímavostí v La Rochelle je také zdejší most, prý nejdelší ve Francii, který spojuje město s ostrovem Ré.

Střípky z historie

La Rochelle bylo osídleno již Římany. Původně existovala na místě dnešního města vesnice Cougnes. V 9. století, v důsledku rozšiřování Cougnes, vzniklo rybářské město Rupelle (Malá skála) , od něhož je odvozen název La Rochelle. Samotné město La Rochelle bylo založeno v 10. století, přesně v roce 961, kdy mu Vilém III. d'Aquitaine udělil městská a přístavní práva.

Turistické služby

La Rochelle nabízí dostatečné možnosti ubytování, kvalitní restaurace, ve kterých můžete ochutnat vynikající mořské plody; bary i kluby. Nejlepší restaurace naleznete v blízkosti nábřeží. V ulici rue St-Jean-du-Pérot pak najdete vše od cukráren, přes indické a čínské restaurace, až po pizzerie. Ti, kteří mají rádi noční zábavu, by se měli vydat do ulice rue St-Nicolas, která je lemována množstvím nočních barů, z nichž některé nabízí živou hudbu. Starší lidé se většinou vydávají do ulice rue des Templiers, kde se mohou posadit do Piano Pub, Mayflower, St-James a Academie de la Biére. Oblíbeným podnikem je např. Café de la Paix, který je luxusně vybaven a kde si místní dámy dávají citrónový čaj a přikusují koláčky. Hned vedle se nachází lákavé uzenářství a obchod s mořskými plody. La Rochelle také hostí během roku řadu oslav a festivalů. Nejvýznamnější je festival francouzsky zpívaných písní Les Francofolies, který se koná v polovině července. Na tento festival se sjíždí umělci z celého světa. V nejrušnějších dnech festivalu se do města nahrne až 100 000 fanoušků.

Doprava

La Rochelle je dostupné autem, lodí, vlakem i letecky. Autem se sem dostanete po dálnici E602 nebo E601. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít místní letiště Aéroport de La Rochelle – Île de Ré, ze kterého každých 20 minut jezdí autobus č.7 přímo do centra města La Rochelle. Jízda trvá přibližně 10 minut a stojí 1,20 EUR (autobus jezdí od pondělí až do soboty od 7 do 19:20 hodin) . Do města je možné se dopravit také z ostatních části Francie vlakem. Hlavní nádraží se nachází na boulevardu Joffre, odkud se po avenue de Gaulle dostanete do centra. Po městě se můžete pohybovat buď pěšky, pomocí městské hromadné dopravy, nebo na vypůjčeném kole. Nechybí tu ani bezplatné půjčovny kol, ve kterých si bez jakéhokoliv dokladu můžete vypůjčit kolo. Jedna z půjčoven se nachází na place de Verdun v blízkosti vlakového nádraží (po-so 7:30 – 19, ne 13:15 – 19) a druhá se nachází na Quai Valin, poblíž informačního centra (pouze květen - září 9-12 a 13:30 – 19) . Městskou hromadnou dopravu zajišťují autobusy. V La Rochelle je i půjčovna aut. Z náměstí Place de Verdun se můžete dostat autobusem na krásnou pláž (plage des Minimem) , která je vzdálena 2 km jižním směrem.

Města a obce v okolí

La RochelleAytré (4.2km)Puilboreau (4.2km)Rivedoux-Plage (9km)La Flotte (14km)Châtelaillon-Plage (11km)Saint-Martin-de-Ré (17km)Le Bois-Plage-en-Ré (19km)La Couarde-sur-Mer (21km)

Webmap: 1 2 3