TIXIK.cz » Města » Belgie » Lucemburk » La Roche-en-Ardenne

La Roche-en-Ardenne - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

La Roche-en-Ardenne: Hlídač pokojů
La Roche-en-Ardenne Mapa Mapa hotelů La Roche-en-Ardenne

Související témata

Největší města v Belgii, Satelitní mapa Belgie, Levné ubytování v La Roche-en-Ardenne, Apartmány v La Roche-en-Ardenne, La Roche-en-Ardenne: Fotografie

Doporučené hotely La Roche-en-Ardenne


Zobrazit všechny »La Roche-en-Ardenne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


La Roche-en-Ardenne Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, La Roche-en-Ardenne a doprava, Bankomaty
La Roche-en-Ardenne CastleHrady a zámky0.1km
Muzea0.1km
Le GrillonKempy0.8km
BeneluxKempy0.9km
Belle MeusseKempy8km
Jezero NisramontJezera8km
ArdenyPohoří9km
Bois Saint JeanHrady a zámky10km
Plateau des TaillesRegiony13km
Ski Action Baraque de FraitureVleky, lanovky14km
Fantôme BreweryPivovary12km
Houtopia PlaygroundDětská hřiště16km
Hrad of WahaHrady a zámky17km
German TankPamátníky17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:16:45, WWW stránky:

La Roche-en-Ardenne je historické město v Belgii . Nachází se ve Valonsku, v provincii Lucemburk, na řece Ourthe. V současnosti zde žije okolo 4500 obyvatel.

O městě

La Roche-en-Ardenne je frankofonní město, které se skládá ze 6 bývalých obcí. Vlastní obce La Roche-en-Ardenne a obcí Beausaint, Halleux, Hives, Ortho a Samrée. Město je vyhledáváno kvůli svým památkám a krásnému okolí, které je vhodné pro různé aktivity. I proto patří k jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Ardenách.

Turistické zajímavosti

Mezi turistické zajímavosti v La Roche-en-Ardenne patří zřícenina středověkého hradu, po kterém chodí o některých večerech duch (jde o místního obyvatele, který se za dobrého počasí převlékne do bílého hábitu a obchází hrad) , muzeum využití kameniny Gres de La Roche, starý mlýn z 19. století, ve kterém se nachází expozice o výrobě mouky, muzeum bitvy o Ardeny, kaple st. Margaret, park Chlorophylle a pomníky s americkým a britským tankem. V okolí městečka pak stojí za návštěvu také vyhlídkové místo Deister a Wild Game Park, což je obora, kde žijí např. jeleni, laně, daňci, mufloni, vlci, rysi, divoké kočky, lišky, sovy a hospodářská zvířata. Součástí obory je i dětský koutek. Park je dostupný z La Roche-en-Ardenne turistickým vláčkem.

Aktivity

La Roche-en-Ardenne je také vhodným místem pro vyznavače aktivní dovolené. V okolí se totiž nachází více než 250 km značených stezek pro turisty i cyklisty. Je tu také 20 km dlouhý splavný úsek pro milovníky raftingu či jízdy na kajaku. Oblíbený je také v létě zorbing na zdejší řece.

Turistické služby

La Roche-en-Ardenne disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nechybí tu ani kemp. Dobře najíst se můžete v restauraci Baltus M., Resto Leon a Les Senteurs de Lys. Na dobrou kávu si zajděte např. do kavárny Brasserie Ardennaise.

Historie

Území dnešního města bylo osídleno již v neolitu. Později zde Belgové postavili v místech dnešního hradu oppidum. Během římské nadvlády zde byla postavena pevnost. Ta byla později v 9. století přestavěna na hrad, jehož ruiny se dochovaly dodnes. Statut města získalo La Roche-en-Ardenne v roce 1331. Udělil mu ho lucemburský hrabě a český král Jan Lucemburský. Největší škody pak město utrpělo během 2. světové války. Tou dobou byla vybombardovaná velká část zástavby a o život tu přišlo 114 civilistů.

Doprava

La Roche-en-Ardenne je nejlépe dostupné autem a autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Lutychu , Charleroi či Bruselu . Autem se sem dostanete po silnici č. N89 a N833. Po městečku pak jezdí turistický vláček.


Informace a fakta

GPS: 50.1827, 5.5746
Nadmořská výška: 223 m
Nejbližší letiště: Letiště Liège, 51 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:36:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.la-roche-en-ardenne.be/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, banka, knihkupectví, kemp, autoopravna, zubař, doktor, supermarket, právnické služby

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

La Roche-en-Ardenne: Recenze

La Roche-en-Ardenne prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

La Roche-en-ArdenneBeausaint (2.1km)Jupille (3.9km)Marcourt (4.9km)Nadrin (8km)Chéoux (8km)Rendeux (7km)Wibrin (10km)Hotton (13km)

Webmap: 1 2 3