TIXIK.cz » Města » Francie » Pays de la Loire » La Baule-Escoublac

La Baule-Escoublac - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

La Baule-Escoublac: Hlídač pokojů
La Baule-Escoublac Mapa Mapa hotelů La Baule-Escoublac

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa La Baule-Escoublac, Luxusní ubytování v La Baule-Escoublac, Levné ubytování v La Baule-Escoublac, La Baule-Escoublac: Fotografie

Doporučené hotely La Baule-Escoublac


Zobrazit všechny »La Baule-Escoublac: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


La Baule-Escoublac Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, La Baule-Escoublac a doprava, Čerpací stanice, benzinky
La Baule BeachPláže1km
Creat GalleryGalerie2km
Letiště La Baule-EscoublacLetiště3km
RoseraieKempy2km
École Maternelle du GuézyŠkoly3km
École Primaire du GuézyŠkoly3km
Camping des OllivaudKempy4km
Le cleinKempy4km
Baule GolfGolf5km
Baie de la Grande JambéeZátoky5km
Baie du SphinxZátoky5km
Porte de SailléPamátníky6km
Porte Saint-MichelPamátníky6km
LevenoKempy5km
Tour de la ThéologalePamátníky6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:29:54, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
golfové hřiště
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
slabší noční život
horší dopravní dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Aktivity

horská kola
parašutismus
jízda na koni
rybaření
surfování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 47.2874, -2.3804
Nejbližší letiště: Letiště Saint-Nazaire-Montoir, 18 km
Pobřeží: Biskajský záliv
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:24:14

La Baule-Escoublac: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:06:21
La Baule-Escoublac je přímořské město ve Francii , které se může pochlubit jednou z nejdelších a nejkrásnějších písečných pláží v Evropě. Nachází se v západní části země, v departementu Loire-Atlantique, cca 70 km od Nantes . V současnosti zde žije okolo 17 000 obyvatel. La Baule-Escoublac láká návštěvníky hlavně na svojí krásnou pláž a kvalitní zázemí.

Doprava

La Baule-Escoublac je dostupný autem, autobusem, vlakem i lodí. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Nantes (Nantes Atlantique Airport) . I když menší letiště je k dispozici v nedalekém městečku Saint-Nazaire. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici N471, která je jednou z přípojek dálnice E60 (N165) . Vlakem se sem dostanete nejlépe z Nantes . K dispozici je tu také na západní a východním konci pláže přístav po jachty.

Turistické zajímavosti

La Baule-Escoublac je jedním z nejrušnějích francouzských letovisek na pobřeží Atlantiku. Jedná se o malebné město, které nabízí celou řadu obchodů, restaurací, barů, zábavních podniků a kasín. Nejvyhledávanějším místem je zdejší pobřežní promenáda, která je dlouhá 8 km. Některé údaje dokonce uvádějí délku 12 km. Vyhledávaná je také hlavní nákupní ulice Avenue de Gaulle, kde je mnoho obchodů a restaurací. Mezi největší turistické zajímavosti v La Baule-Escoublac patří kostel Notre-Dame (La Baule Centre) , kostel St Teresa (La Baule-les-Pins) , kostel Saint-Pierre Escoublac (Escoublac) , kaple svaté Anny, maják Le phare de la Banche a místní kasíno "La Casino". Nechybí tu ani celá řada krásných parků, kde si můžete odpočinout.

Pláž La Baule-Escoublac

Největším lákadlem města je již zmíněná pláž. Ta je dlouhá 8 km. Některé zdroje však uvádějí délku až 12 km. Pláž La Baule-Escoublac disponuje jemným pískem. Je poměrně široká a čistá stejně jako zdejší moře. Výhodou je pozvolný vstup do moře. Na obou krajích pláže jsou k dispozici přístavy. Samozřejmostí je široká nabídka aktivit. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Nechybí tu ani různé kavárničky, restaurace a rychlá občerstvení.

Aktivity

La Baule-Escoublac nabízí celou řadu aktivit. Můžete si tu vyzkoušet plachtění, zahrát si tenis, zajezdit si na koni či vyrazit do okolí na kole. V okolí, hlavně podél pobřeží, je totiž k dispozici více než 126 km cykostezek.

Turistické služby a zábava

La Baule-Escoublac disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek kvalitních stravovacích zařízení. Nechybí tu ani noční zábavní podniky či již zmíněná kasína. Během roku hostí La Baule-Escoublac také řadu akcí a festivalů. Jednou z nejvýznamnějších akcí je prestižní parkurová soutěž Grand Prix de la Ville de La Baule, která je součástí mezinárodní jezdecké série Nations Cup.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Bohužel kvůli zdejším písečným dunám, které staré město La Baule-Escoublac pohřbily při bouři v roce 1779. A tak byla dnešní obec znovu založena v součásném místě. Zajímavostí je, že se tu v minulosti také jezdil významný automobilový závod Grand Prix de la Baule.

Města a obce v okolí

La Baule-EscoublacLe Pouliguen (4.2km)Pornichet (4.4km)Guérande (6km)Batz-sur-Mer (8km)Le Croisic (10km)Saint-Nazaire (14km)Trignac (15km)Saint-Lyphard (14km)

Webmap: 1 2 3