TIXIK.cz » Města » Løkken

Løkken - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Løkken: Hlídač pokojů
Løkken Mapa Mapa hotelů Løkken

Související témata

Penziony v Løkkenu, Løkken: Fotografie

Doporučené hotely Løkken


Zobrazit všechny »Løkken: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Løkken Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Løkken a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:43:31, WWW stránky:

Løkken je malé město v Dánsku , které se nachází na severu země, na severozápadním pobřeží Jutského poloostrova, asi 50 km od Frederikshavnu . V současnosti tam žije přibližně 1300 obyvatel. Løkken je vyhlášené rekreační středisko a také se mu přezdívá “dánská Ibiza“.

O městečku

Løkken je malé půvabné městečko, které je typické svými starými rybářskými domy. V okolí je nádherná příroda, které dominují rašeliniště, lesy, úrodné louky i pláže.

Turistické zajímavosti

Největší lákadlo v městečku Løkken je nedaleký zábavní park Fårup Sommerland , který nabízí více než 50 různých atrakcí, jako jsou např. malá horská dráha a velký vodní park s mnoha tobogany a skluzavkami. Dále můžete navštívit malé muzeum Løkken a muzeum Kystfiskerimuseet, ve kterém se nachází expozice věnovaná lodím a rybolovu. Zajímavá stavba je také klášter Børglum (Børglum Kloster) z 12. století.

Pláž Løkken

Løkken má i pláž, která je údajně jednou z nejlepších pláží na severu Evropy . Pláž je dostatečně široká a má bílý jemný písek. Je lemována řadou bílých dřevěných stánků a rybářskými loďkami. Naleznete tam také staré vojenské bunkry z II. světové války. Pláž Løkken je vyhledávána i milovníky kitesurfingu a surfování. K dispozici je tam od května do září Surf Skolen, která nabízí kurzy surfování pro začátečníky. Kurz, včetně půjčení prkna a vesty, stojí pro dospělé okolo 250 DKK. Na pláži si také můžete organizovaně zacvičit aerobik.

Aktivity

Løkken nabízí řadu aktivit. Mimo již zmíněného kitesurfingu a surfování si tam můžete zahrát např. golf. Løkken má totiž Golfklub, jenž obsahuje jedno 18jamkové a jedno 9jamkové golfové hřiště. Obě hřiště jsou v provozu po celý rok. Dále jsou tam tenisové kurty, bowling centrum, prostor na paintball a mnoho dalšího. Okolí městečka Løkken je vhodné k projížďkám na jízdním kole či na koni. Løkken nabízí i možnost rybaření. Více o aktivitách a dalších zajímavostech se dozvíte v místním informačním centru, které se nachází přibližně 200 m východně od hlavního náměstí Torvet. Pokud se chcete podívat na internet, můžete zajít do místní knihovny, kde je přístup k internetu zdarma.

Turistické služby a zábava

Návštěvníci se nejčastěji ubytovávají v kempu Løkken , který je vhodný především pro rodiny s dětmi. Chaty se tam pronajímají na týden od 1300 DKK. Dále se můžete ubytovat v hotelu Villa Vendel, který se nachází poblíž informačního centra. Pokoj tam seženete už od 420 DKK. Ve většině objektů se můžete ubytovat spíše na delší dobu. Dobře se najíst můžete na hlavním náměstí Torvet, kde je celá řada kvalitních restaurací. Určitě navštivte výrobnu cukrovinek Bocheriet, kde si můžete nejen něco koupit, ale také vidět výrobu lízátek a tvrdých bonbonů. Mimo náměstí se dobře najíte v restauraci Løkken Fiske, kde si můžete dát skvěle upravené mořské plody. Oblíbená je také hospoda Peter Bådsmand, která je zajímavá tím, že má interiér vyzdobený ve stylu rybářské lodi. Pokud byste se chtěli v městečku Løkken pobavit ve večerních hodinách, můžete zajít na Sondergade a Norregade, kde je řada klubů a diskoték. Navštívit můžete také místní minipivovar.

Doprava

Løkken je nejlépe dostupný autem a autobusem. Autem se tam dostanete po silnici č. 55. Ve všední dny jezdí každou hodinu autobus č.71 mezi Løkkenem a Hjørringem . Cesta trvá 30 minut a jízdenka vás vyjde na 32 DKK. Další autobus jezdí mezi Løkkenem a Ålborgem , také každou hodinu. Jízda trvá 70 minut a jízdenka vás vyjde na 64 DKK. Skrz městečko jezdí i letní autobus Skagerakkeren. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve 40 km vzdáleném Ålborgu .

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku
bungee jumping

Aktivity

bungee jumping
jízda na koni
rybaření

Služby

pekárna
bar
kemp
kostel
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket


Informace a fakta

GPS: 57.3705, 9.7141
Nadmořská výška: 8 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 02:50:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.loekken.dk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko do větších měst, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Løkken: Recenze

Løkken prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

LøkkenSaltum (11km)Lønstrup (12km)Blokhus (15km)Hjørring (19km)Tårs (24km)Hirtshals (28km)Hjallerup (35km)Ålborg (38km)