TIXIK.cz » Města » Kvilda

Ubytování Kvilda, hotely Kvilda

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kvilda: Hlídač pokojů
Kvilda Mapa Mapa hotelů Kvilda

KvildaKvilda

Související témata

Satelitní mapa Kvildy, Kvilda - počasí, Kvilda: Fotografie

Doporučené hotely Kvilda


Zobrazit všechny »


Kvilda: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kvilda Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kvilda a doprava, Bankomaty, Parkování


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:52:21, Nadmořská výška: 1043m, WWW stránky:

Kvilda je horská obec v České republice . Leží v Jihočeském kraji v Národním parku Šumava , nedaleko od hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1065 m.

Z historie

Důvodem pro založení osady pravděpodobně bylo rýžování zlata v Jezerním potoce a vybudování tzv. Horní Zlaté stezky. První písemný záznam o obci tohoto jména pochází z roku 1569. Koncem 18. století, když utichl provoz na Horní Zlaté stezce, se objevil nový fenomén – sklářství. Současně se rozvíjela i další řemesla (výroba podmaleb na skle, výroba rezonančního dřeva) . V důsledku první světové války a vinou hospodářské krize ve 30. letech se zbrzdil hospodářský vývoj obce a po druhé světové válce začal odsun německých obyvatel. Vystěhováním starousedlíků zanikl charakteristický způsob života a Kvilda ztratila svůj neopakovatelný ráz. Poválečný vývoj byl negativně ovlivněn mimo jiné i zřízením pohraničního pásma, a kraj se téměř vylidnil. Dnes žije v obci Kvilda přibližně 180 obyvatel.

Cestovní ruch

Kvilda je ideálním východiskem pro pěší i pro cyklistické výlety do okolí. Obec nabízí ubytování v hotelech, penzionech a v soukromí, řadu restaurací a hospůdek.


Informace a fakta

GPS: 49.0179, 13.5797
Nadmořská výška: 1043 m
Nejbližší hranice: Německo, 5.5 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:40:52

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.sumava.net/kvilda/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, blízko cyklostezky, rovinaté okolí, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, bar, kostel

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kvilda: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-20 14:23:51
Na KVildě jsme byla několikrát a nemůžu si to vynachválit. Krásná příroda a velká možnost ubytování. Nejlepší je to jezdit na kole. Ale milovníci houbaření si tu také užijou. Jen za těch 10 let se tu ten klid trochu změnil, jelikož se s Kvildy stala dovolenková destinace Šumavy. Dříve tu byly jen místní a teď stovky turistů.
 Aura: 79Recenze: 4702012-09-14 12:15:59
Na Kvildě jsem byl letos poprvé a nemůžu si toto místo vynachválit. Asi to také bylo tím, že jsme měli nádherné počasí:) Je tu opravdu krásně a každý si tu najde své. Kvilda je ideální základna pro výlety na kolech po Šumavě. Nejlépe po české části. Německo také není daleko, ale zpět se musí překonat velké převýšení. Ubytování je tu dostatek, ale většina ubytovatelů pronajímá apartmány (pokoje) pouze na celý týden. Sehnat tu ubytování na jednu noc přes léto je skoro nereálné. Nechybí tu prodejna potravin, pekárna, kde pečou každý den čerstvé pečivo a soukromý pivovar, kde můžete ochutnat i pivo s puškvorcem. Největší turistickou zajímavostí obce je místní kostel. Okolí je v srpnu také rájem houbařů, milovníků borůvek a brusinek. Je tu také řada půjčoven kol, koloběžek apod. U hotelu Šumava INN naleznete zdarma k použití nářadí na opravu kola, samozřejmě u nás připevněné na ocelových lankách. Milovníkům dobrého jídla doporučuji hotel u Krále Šumavy, hotel Šumava Inn a ti co milují čerstvé ryby, musí určitě navštívit nedalekou rybárnu ve Františkově (cca 3 km od Kvildy po silnici na Borová Lada). Zde je ale nutné se pro velký zájem objednat předem. Rybu vyloví přímo před Vámi.

Města a obce v okolí

KvildaBorová Lada (7km)Srní (10km)Zdíkov (11km)Stachy (11km)Vimperk (15km)Nicov (12km)Kašperské Hory (14km)Vacov (17km)

Webmap: 1 2 3