TIXIK.cz » Hrady a zámky » Kuskovo

Kuskovo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kuskovo: Hlídač pokojů
Kuskovo Mapa Mapa hotelů Kuskovo

Související témata

Kuskovo: Fotografie

Doporučené hotely Kuskovo


Zobrazit všechny »Kuskovo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kuskovo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kuskovo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:07:54, Adresa: Rusko, WWW stránky:

Kuskovo je klasicistní palác, který se nachází nedaleko od centra Moskvy , v Rusku . Byl letním sídlem Šerementěvů, jedné z nejbohatších ruských šlechtických rodin. V současnosti je zde umístěno muzeum porcelánu, které se řadí mezi největší ve východní Evropě .

Palác

Palác byl postaven, včetně dalších budov a parku, v letech 1750-1790 hrabětem Petrem Borisovičem Šerementěvem. Palác Kuskovo leží uprostřed francouzské zahrady s uličkami lemovanými stromy a zdobenými sochami. V parku bylo v letech 1755 až 1761 postaveno několik umělých jeskyní se sochami Venuše, Diany, Juno a Jupitera. Jedna z jeskyní představovala trůnní sál Neptuna. Palác Kuskovo má v přední části 6 sloupový portikus, který umožňoval předjet kočárům až k hlavnímu vchodu. Kuskovo má celkem 12 reprezentačních sálů a několik menších soukromých místností. Nejokázalejší místností je taneční sál se zrcadlovými stěnami a freskami na stropě. Součástí paláce je oranžerie, která sloužila jako skleník s tropickými rostlinami.

Holandský a italský domek

Holandský domek byl postaven roku 1749 v čest a památku cesty Petra I. Velikého do Holandska a jeho zájmu o kulturu této země. Tento typ stavby, která imituje architekturu různých národů, je typický pro stavitelství 18. století. Italský domek vznikl o několik let později, v letech 1954 a 1955. Tato stavba sloužila k přijímání hostů v náležitém stylu země. Nachází se tu i sbírka rarit umění. Sbírání podobných předmětů byl typický zájem 18. století.


Informace a fakta

GPS: 55.7358, 37.8081
Nadmořská výška: 147 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:18

Kuskovo: Recenze

Kuskovo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moskva (12km)Balašicha (12km)Mytišči (20km)Chimki (28km)Puškino (31km)Domodedovo (33km)

Webmap: 1 2 3