TIXIK.cz » Města » Německo » Sasko » Kurort Oybin

Ubytování Kurort Oybin, hotely Kurort Oybin

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kurort Oybin: Hlídač pokojů
Kurort Oybin Mapa Mapa hotelů Kurort Oybin

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Kurortu Oybin, Kurort Oybin - počasí, Kurort Oybin: Fotografie

Doporučené hotely Kurort Oybin


Zobrazit všechny »Kurort Oybin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kurort Oybin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kurort Oybin a doprava, Bankomaty
Hrad OybinHrady a zámky0.2km
GlockeKopce0.3km
TotenturmKopce0.4km
ThomasfelsenKopce0.8km
AmeiseKopce0.7km
ScharfensteinHory1km
WaldtorwächterKopce0.8km
MönchswandKopce1km
OybintalwächterKopce0.9km
BrandhöheKopce1km
TaubeKopce1km
TöpferSkály1km
KelchsteinwächterKopce1km
KelchsteinKopce1km
Skalní útvar KalichSkály1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:28:33, Nadmořská výška: 399m, WWW stránky:

Kurort Oybin je velmi oblíbené a často vyhledávané lázeňské městečko v Německu , nedaleko Žitavy , u hranic s Českou republikou . V současné době má přibližně 2000 obyvatel.

O městečku Kurort Oybin

Kurort Oybin je malebné a velmi příjemné lázeňské středisko, které rozhodně má co nabídnout. Dominantou tohoto městečka je mohutná pískovcová skála, na níž se nacházejí zbytky středověkého kláštera a hradu . Je to vhodný výchozí bod i pro pěší túry a poznávací výlety na kolech do blízkého i vzdálenějšího okolí, které rozhodně stojí za to poznat. Raritou je Žitavská úzkorozchodná dráha, která spojuje Kurort Oybin s městem Žitava . Pravidelně po ní jezdí historický vlak tažený parní lokomotivou. Tato technická památka je vyhledávanou, ale docela drahou turistickou atrakcí. Nedaleko městečka Kurort Oybin se nachází oblíbená rekreační vodní plocha Olbersdorfsee a kvalitní veřejné koupaliště Olbersdorf , která navštěvují jak Němci, tak Poláci a Češi.

Hrad Oybin

Největší turistická atrakce je hrad Oybin . Tuto impozantní, ale zároveň velmi romantickou zříceninu původního hradu z 13. století by neměl vynechat žádný turista, který se rozhodne navštívit oblast Lužických hor.

Památky a významné stavby

Významný je také místní kostel s krásným dřevěným interiérem z první poloviny 18. století. Pro veřejnost otevřen denně od 10 do 16 hodin. V městečku Kurort Oybin najdete také několik zajímavých hrázděných domů, a dále také kamenný dům se slunečními hodinami, který je zároveň i nejstarší dům v obci.

Další zajímavosti

Okolí obce Kurort Oybin je vhodné pro pěší túry, výlety na kolech a nordic walking. Nedaleký skalní útvar Kalich je rájem pro milovníky lezení. V zimním období mohou běžkaři využívat dobře upravovaný běžecký okruh v Lückendorfu.

Doprava a turistické služby

Kurort Oybin je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Autem se sem dostanete po silnici č. S133 ze Žitavy . Nejbližší mezinárodní letiště je v Drážďanech . Do obce pravidelně jezdí z nádraží v Žitavě historický parní vlak. Můžete také využít pravidelnou autobusovou linku ze Žitavy . Parkoviště je v centru města. V městečku Kurort Oybin je celá řada vynikajících restaurací.


Informace a fakta

GPS: 50.8425, 14.7446
Nadmořská výška: 399 m
Nejbližší letiště: Letiště Drážďany, 75 km
Nejbližší hranice: Česká republika, 1,43 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:00:36

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.oybin.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, možnosti koupání, blízko turistické stezky, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: půjčovna aut, autoopravna, zubař, doktor, supermarket, prádelna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kurort Oybin: Recenze

Kurort Oybin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kurort OybinKurort Jonsdorf (3.4km)Olbersdorf (3.3km)Bertsdorf (4.4km)Waltersdorf (7km)Žitava (7km)Großhennersdorf (17km)Obercunnersdorf (22km)Löbau (29km)

Webmap: 1 2 3