TIXIK.cz » Hrady a zámky » Kunětický hrad

Kunětický hrad - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kunětický hrad: Hlídač pokojů
Kunětický hrad Mapa Mapa hotelů Kunětický hrad

Kunětický hradKunětický hrad

Související témata

Kunětický hrad: Fotografie

Doporučené hotely Kunětický hrad


Zobrazit všechny »


Kunětický hrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kunětický hrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kunětický hrad a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:44:56, Adresa: Ráby 6, 533 52 Ráby, Česká republika, Staré Hradiště u Pardubic, Telefon: 725 507 500, WWW stránky:

Kunětický hrad se nachází severovýchodně od města Pardubice v České republice. První písemná zmínka o hradu pochází z 15. století. To jej vlastnil Bořek z Milenínka. Poté se zde vystřídalo několik majitelů. V roce 1491 jej získal mocný šlechtic Vilém z Perštejna. Hrad se v té době dočkal pozdně gotických a renesančních úprav. Později se Perštejnové přestěhovali do blízkých Pardubic a Kunětickou horu prodali arciknížeti Maxmiliánovi. Kunětický hrad však začal chátrat, za třicetileté války jej Švédové dobyli a vypálili. Později se na úpatí kopce kde hrad stojí začal těřit kámen a to vedlo k poboření jižní části hradu. Lom byl zrušen až v roce 1920. V té době došlo také k úpravě hradu do dnešní podoby. Plán pro rekonstrukci hradu vytvořil známý architekt Dušan Jurkovič. Dnes je možné si prohlédnout věž, kapli zachovalou část opevnění a paláce. Kunětický hrad je přístupný samostně nebo z průvodcem. Pokud vyrazíte sami, prohlídková trasa je značená a opatřená dostatkem informqačních tabulí. součástí prohlídky je expozice středověké mučírny. Hradní věž nabízí krásný výhled do kraje. Při dobrém počasí jsou vidět Orlické a Železné hory, Krkonoše i Vysočina.

Informace a fakta

GPS: 50.0802, 15.812
Nadmořská výška: 290 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:48:27

Kunětický hrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-07-24 21:48:03
jednou bych se tam chtela podivat

Města a obce v okolí

Pardubice (5km)Lázně Bohdaneč (9km)Chrudim (14km)Hradec Králové (15km)Přelouč (19km)Heřmanův Městec (18km)Slatiňany (18km)Bítovany (21km)Kostelec nad Orlicí (29km)

Webmap: 1 2 3