TIXIK.cz » Města » Kufstein

Ubytování Kufstein

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kufstein: Hlídač pokojů
Kufstein Mapa Mapa hotelů Kufstein

Související témata

Satelitní mapa Kufsteinu, Penziony v Kufsteinu, Luxusní ubytování v Kufsteinu, Apartmány v Kufsteinu, Kufstein - počasí, Kufstein: Fotografie

Doporučené hotely Kufstein


Zobrazit všechny »Kufstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kufstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kufstein a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:35:19, Nadmořská výška: 492m, WWW stránky:

Plusy

blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
blízko cyklostezky
blízko turistické stezky

Proti

horší dopravní dostupnost
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
noční život
příroda
aktivní dovolenou
dark tourism
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
paragliding

Zajímavosti

vánoční trhy

Aktivity

paragliding
horská kola
inline bruslení
jízda na koni
rybaření


Informace a fakta

GPS: 47.5833, 12.169
Nadmořská výška: 492 m
Nejbližší hranice: Německo, 3.5 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kufstein.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, dostatečná nabídka ubytování, blízko cyklostezky, blízko turistické stezky, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kufstein: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:04:46
Kufstein je okresní město v Rakousku , kterému se přezdívá “Perla Tyrolska “. Nachází se na severovýchodě spolkové země Tyrolsko , na řece Inn, na hranicích s Německem . V současné době má více než 16 000 obyvatel.

Turistické zajímavosti

Kufstein je malebné historické město. Mezi největší zajímavosti Kufstein patří ulice Römerhofgasse. Jedná se o středověkou ulici, která je plná domů s malovanými fasádami. Další památkou je pevnost Festung Kufstein, pocházející z počátku 13. století. Okrouhlá věž Kaiserturm, známá také jako Císařská věž, byla přistavěna v roce 1522. Do pevnosti se dostanete speciálním výtahem. Odměněni budete nádhernými výhledy na město a jeho okolí. Pokud se chcete dozvědět něco více o historii Kufsteinu, navštivte v pevnosti muzeum Heimatmuseum. To představuje expozici o historii města od doby bronzové až do středověku. Hradby pevnosti Kufstein můžete navštívit i v noci. Pod již zmíněnou Císařskou věží se nachází velké varhany se 4307 píšťalami a 46 pedály. Poslechnout si je můžete v červenci a srpnu vždy ve 12 a 17 hodin.

Aktivity

Kufstein nabízí mnoho aktivit. Zdejší pohoří Kaisergebirge se zvedá až do výšky 2300 m. Je ideálním místem pro pěší turistiku a v zimě pro lyžování. Mapku s trekovými trasami dostanete zdarma ve zdejším informačním centru. Zde můžete požádat o tzv. Gästekarte, na kterou dostanete v létě i zimě mnoho slev. Oblíbenou atrakcí je také sedačková lanovka ze 70. let minulého století. Ta vás vyveze na vrchol masivu Wilder Kaiser, což je název pro jižní část pohoří Kaisergebirge. Vyhledávaná jsou také jezera v okolí města Kufstein. Např. Hechtsee, které leží 3 km severozápadně od města, nebo Stimmersee, vzdálené 2,5 km jihozápadně od Kufsteinu. Za pěkného počasí jezdí k oběma jezerům městský autobus.

Turistické služby

Kufstein má širokou nabídkou ubytování, kterou si můžete prohlédnout ZDE . Nechybí tu však ani kemp (Camping Maier) . Dobře najíst se můžete v restauraci Villa Masianco, která se nachází na náměstí. Pokud máte chuť na něco sladkého, vydejte se do Inn-Café Hell. Ti, co mají rádi víno, nesmí vynechat návštěvu zdejší vinárny Batzenhäusl, která je nejstarší vinárnou v Tyrolsku.

Historie

Historie města sahá do středověku. První písemná zmínka o Kufsteinu pochází z roku 1205. Do roku 1504 patřilo město Bavorsku. Od roku 1814 patří definitivně Rakousku .

Doprava

Kufstein je dostupný všemi druhy dopravy. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Innsbrucku (Kranebitten Airport) a pak v Salzburgu (W. A. Mozart Airport) . Autem se sem dostanete po dálnici E60 (E45) nebo silnici č. 173 a 175. Kufstein na trati Salzburg - Innsbruck . Z města se také dostanete přímým spojem do německého Mnichova .

Města a obce v okolí

KufsteinKiefersfelden (3.8km)Schwoich (4.8km)Ebbs (6km)Oberaudorf (7km)Scheffau am Wilden Kaiser (9km)Niederndorf (8km)Kirchbichl (9km)Bad Häring (9km)

Webmap: 1 2 3