TIXIK.cz » Města » Kudowa-Zdrój

Ubytování Kudowa-Zdrój, hotely Kudowa-Zdrój

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kudowa-Zdrój: Hlídač pokojů
Kudowa-Zdrój Mapa Mapa hotelů Kudowa-Zdrój

Související témata

Satelitní mapa Kudowa-Zdróje, Tipy na výlety poblíž Kudowa-Zdróje, Kudowa-Zdrój - počasí, Kudowa-Zdrój: Fotografie

Doporučené hotely Kudowa-Zdrój


Zobrazit všechny »Kudowa-Zdrój: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kudowa-Zdrój Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kudowa-Zdrój a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:26:42, Nadmořská výška: 380m, WWW stránky:

Plusy

klid
možnosti koupání
blízko cyklostezky

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Aktivity

rybaření

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 50.4408, 16.2437
Nadmořská výška: 380 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 0.9 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:58:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.kudowa.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, možnosti koupání, blízko cyklostezky, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kudowa-Zdrój: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:07:14
Kudowa-Zdrój je jedno z nejstarších lázeňských míst v Evropě . Nachází se v jihozápadní části Polska, v Dolnoslezském vojvodství, pod Stolovými horami, u hranice s Českou republikou . Kudowa-Zdrój láká návštěvníky nejen na léčivé procedury, ale také na krásné a zajímavé okolí.

Pohledy do historie

Historie lázní sahá až do 15. století. Z této doby pochází první písemná zmínka od Jindřicha Minstrberského, syna Jiřího z Poděbrad. Od poloviny 16. století nesly lázně název "Chudoba". Od roku 1945 se pak nazývají Kudowa-Zdrój .

O městě

Kudowa-Zdrój je krásné a upravené lázeňské město a v současnosti tam žije okolo 11 000 obyvatel. Kudowa-Zdrój nabízí zachovalou lázeňskou architekturu a hezký park. Město se rozkládá podél jediné hlavní silnice. Ve tamních lázních se léčí hlavně onemocnění srdce a oběhového systému.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti ve městě Kudowa-Zdrój patří Kaple lebek Czermna , která se nachází na pozemku kostela sv. Bartoloměje a uchovává 25 000 - 30 000 lebek. Hojně vyhledávaný je také zdejší lázeňský park (Park Zdrojowy Kudowa) , který zaujímá rozlohu 17 hektarů. V jeho jihovýchodním cípu se nachází vřídlo s lázeňskou vodou. Pokud by jste si chtěli zpestřit svoje procedury, můžete navštívit tamní solné jeskyně Galos, které disponují umělou mořskou solí. Za zábavou a vodními radovánkami se můžete vydat do zdejšího aquaparku . Pokud Vás zajímá např. místní lidová architektura, tak navštivte Skanzen Kudowa-Zdrój . Zábavné je muzeum žab , které sídlí v ředitelství parku Stolové hory.

Turistické služby

Kudowa-Zdrój má širokou nabídku ubytování. K dispozici je tam více než 3000 lůžek. Základní nabídku ubytování naleznete ZDE .

Doprava

Kudowa-Zdrój je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Vratislavi (Copernicus Airport Wrocław) . Autem se tam dostanete po silnici E67 (č.8) a silnici č. 387. Autobusy odjíždějí přímo z centra města. Pravidelně odtud jezdí autobusy např. do Kladska a do Vratislavi . Pokud se chcete vydat do nedalekých nádherných Stolových hor, pak využijte některý ze spojů, který odtud jezdí do Karłówa . Jeden autobus denně jezdí z města Kudowa-Zdrój přes Kladsko do Náchoda . Na jih od města se nachází také vlakové nádraží, ze kterého se můžete dostat např. do Varšavy . Kudowa-Zdrój je významný hraniční přechod mezi Polskem a Českou republikou .

Města a obce v okolí

Kudowa-ZdrójDuszniki-Zdrój (11km)Polanica-Zdrój (19km)Kladsko (30km)Jugów (29km)Chełmsko Śląskie (28km)Stříbrná hora (33km)Kladská Bystřice (33km)Lubawka (34km)

Webmap: 1 2 3