TIXIK.cz » Města » Polsko » Dolnoslezsko » Kudowa-Zdrój

Ubytování Kudowa-Zdrój, hotely Kudowa-Zdrój

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kudowa-Zdrój: Hlídač pokojů
Kudowa-Zdrój Mapa Mapa hotelů Kudowa-Zdrój

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Kudowa-Zdróje, Tipy na výlety poblíž Kudowa-Zdróje, Kudowa-Zdrój - počasí, Kudowa-Zdrój: Fotografie

Doporučené hotely Kudowa-Zdrój


Zobrazit všechny »Kudowa-Zdrój: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kudowa-Zdrój Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kudowa-Zdrój a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Aquapark Kudowa ZdrójKoupání0.4km
Stanisław MoniuszkoPamátníky0.3km
Muzeum ŽabMuzea0.7km
Kościelny LasKopce1km
Kaple lebek CzermnaPamátníky1km
Szopka RuchomaMuzea2km
Skanzen Kudowa ZdrójMuzea4km
Bludné skálySkály5km
Błędne RocksSkály5km
Table MountainsHory7km
PtákKopce8km
Dinopark KarłówZábavní parky8km
Národní park Stolové horyNárodní parky8km
Hrad HomoleHrady a zámky8km
Góra świętej AnnyKopce9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:14:29, Nadmořská výška: 380m, WWW stránky:

Plusy

klid
možnosti koupání
blízko cyklostezky

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Aktivity

rybaření

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 50.4408, 16.2437
Nadmořská výška: 380 m
Rok založení města: 1354
Nejbližší letiště: Letiště Copernicus Wrocław, 127 km
Nejbližší hranice: Česká republika, 0,9 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:58:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.kudowa.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, možnosti koupání, blízko cyklostezky, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: horší dopravní dostupnost, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kudowa-Zdrój: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:07:14
Kudowa-Zdrój je jedno z nejstarších lázeňských míst v Evropě . Nachází se v jihozápadní části Polska, v Dolnoslezském vojvodství, pod Stolovými horami, u hranice s Českou republikou . Kudowa-Zdrój láká návštěvníky nejen na léčivé procedury, ale také na krásné a zajímavé okolí.

Pohledy do historie

Historie lázní sahá až do 15. století. Z této doby pochází první písemná zmínka od Jindřicha Minstrberského, syna Jiřího z Poděbrad. Od poloviny 16. století nesly lázně název "Chudoba". Od roku 1945 se pak nazývají Kudowa-Zdrój .

O městě

Kudowa-Zdrój je krásné a upravené lázeňské město a v současnosti tam žije okolo 11 000 obyvatel. Kudowa-Zdrój nabízí zachovalou lázeňskou architekturu a hezký park. Město se rozkládá podél jediné hlavní silnice. Ve tamních lázních se léčí hlavně onemocnění srdce a oběhového systému.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti ve městě Kudowa-Zdrój patří Kaple lebek Czermna , která se nachází na pozemku kostela sv. Bartoloměje a uchovává 25 000 - 30 000 lebek. Hojně vyhledávaný je také zdejší lázeňský park (Park Zdrojowy Kudowa) , který zaujímá rozlohu 17 hektarů. V jeho jihovýchodním cípu se nachází vřídlo s lázeňskou vodou. Pokud by jste si chtěli zpestřit svoje procedury, můžete navštívit tamní solné jeskyně Galos, které disponují umělou mořskou solí. Za zábavou a vodními radovánkami se můžete vydat do zdejšího aquaparku . Pokud Vás zajímá např. místní lidová architektura, tak navštivte Skanzen Kudowa-Zdrój . Zábavné je muzeum žab , které sídlí v ředitelství parku Stolové hory.

Turistické služby

Kudowa-Zdrój má širokou nabídku ubytování. K dispozici je tam více než 3000 lůžek. Základní nabídku ubytování naleznete ZDE .

Doprava

Kudowa-Zdrój je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Vratislavi (Copernicus Airport Wrocław) . Autem se tam dostanete po silnici E67 (č.8) a silnici č. 387. Autobusy odjíždějí přímo z centra města. Pravidelně odtud jezdí autobusy např. do Kladska a do Vratislavi . Pokud se chcete vydat do nedalekých nádherných Stolových hor, pak využijte některý ze spojů, který odtud jezdí do Karłówa . Jeden autobus denně jezdí z města Kudowa-Zdrój přes Kladsko do Náchoda . Na jih od města se nachází také vlakové nádraží, ze kterého se můžete dostat např. do Varšavy . Kudowa-Zdrój je významný hraniční přechod mezi Polskem a Českou republikou .

Města a obce v okolí

Kudowa-ZdrójDuszniki-Zdrój (11km)Polanica-Zdrój (19km)Kladsko (30km)Jugów (29km)Chełmsko Śląskie (28km)Stříbrná hora (33km)Kladská Bystřice (33km)Lubawka (34km)

Webmap: 1 2 3