TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Kubického podloubí

Kubického podloubí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kubického podloubí: Hlídač pokojů
Kubického podloubí Mapa Mapa hotelů Kubického podloubí

Kubického podloubíKubického podloubí

Související témata

Kubického podloubí: Fotografie

Doporučené hotely Kubického podloubí


Zobrazit všechny »


Kubického podloubí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kubického podloubí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kubického podloubí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hula Kula0.9km
Teatr Kamienica1km
Varšavské ghetto1km
Hřbitov Powązkowski3km
Klub Medyk3km
Hala Torwar3km
Hrad Ujazdów3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 16:58:08

Kubického podloubí je klasicistní podloubí v areálu Královského zámku v polském hlavním městě Varšavě . Turisticky vyhledávaná stavba nese prvky empírové výzdoby. Byla vybudována v letech 1818 – 1821 podle návrhů architekta Jakuba Kubickiego. Budova byla v letech 1995 – 2006 důkladně rekonstruována a dnes je plně přístupná veřejnosti.

Historie

Ještě v době budování podloubí vzrostl počet obyvatel dynamicky se rozvíjející Varšavy a překročil 100 000. Doba přála také rozvoji polské kultury, a tak mohl polský architekt Jakub Kubicki pro polského krále Alexandra I. rozšířit královskou rezidenci. Kubického podloubí bylo součástí rozsáhlejších zámeckých úprav, které probíhaly v letech 1816 – 1818 v klasicistním duchu. Budova se skládá ze sedmi prolamovaných oblouků u jednopatrové budovy o délce 195 m a šířce 9,5 metru. Podloubí je zhotoveno z pískovce, stejně, jako oválná okna, balustráda a rustika (hrubé zdivo, tzv. selské zdivo) . V roce 1831, kdy byla obnovena hranice mezi Polskem a Ruskem , ztratil Královský zámek (jako ostatně celé Polsko) své výsadní postavení a ruská strana převzala jeho správu. Za druhé světové války a v 80. letech 20. století byl zámek využíván pro vojenské účely. Od 1. dubna 2009 je podloubí, díky restaurátorským pracem pod vedením Stanislawa Fiszera, přístupné pro veřejnost.


Informace a fakta

GPS: 52.2481, 21.0153
Nadmořská výška: 104 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:51:13

Kubického podloubí: Recenze

Kubického podloubí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (2.8km)Stare Babice (12km)Raszyn (12km)Pustelnik (12km)Konotopa (14km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (20km)Legionowo (19km)Otrębusy (22km)

Webmap: 1 2 3