TIXIK.cz » Ukrajina » Crimea » Sudaq » Krymský poloostrov

Krymský poloostrov - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krymský poloostrov: Hlídač pokojů
Krymský poloostrov Mapa Mapa hotelů Krymský poloostrov

Související témata

Krymský poloostrov: Fotografie

Doporučené hotely Krymský poloostrov


Zobrazit všechny »


Krymský poloostrov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krymský poloostrov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krymský poloostrov a doprava
Oktyabrskoe Air BaseLetiště15km
CrimeaRegiony19km
Kyrk Aziz RocksSkály18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 21:36:30

Krym neboli Krymský poloostrov je samosprávné území a součást Ukrajiny . Rozkládá se v severní části Černého moře. Poloostrov je s Ukrajinou spojen úzkou Perekopskou šíjí. Západní a jižní břehy omývá Černé moře a východní břeh pak Azovské moře. Od jihoruské pevniny je ostrov oddělen Kerčským průlivem. V severní části poloostrova jsou stepi a lesostepi a v jeho jižní části se zvedají Krymské hory táhnoucí se podél pobřeží. Krymské hory tvoří tři hřebeny. Nejvyšším vrcholem je Roman-Koš ( 1545 m.n.m.) . Hlavním městem Krymu je Simferopol .

Pobřeží

Na Krymu jsou vyhledávaná přímořská letoviska a lázně. Oblast je nazývaná Ruská riviéra. Pobřeží tvoří strmé skalní útesy, písečné a oblázkové pláže a průzračná mořská voda.

Suroviny a zdroje

Nedaleko od pobřeží jsou rozlehlé vinice a ovocné sady. Ve východní části Krymu jsou významná naleziště železné rudy. Nerost se tu těží a zpracovává.

Historie

Nejstaršími obyvateli poloostrova byl kmen Taurů. Severní část Krymu byla do konce 4. století n.l. obydlena Skythy. V jižní části Krymu se v 7. století př.n.l. usadili Řekové. Spojením řeckých osad vzniklo v 5. století př.n.l. Bosporské království a to až do 4. století n.l. Ve středověku byl Krym součástí Byzanské říše a Janované tu založili několik osad. V 15. století tu byl založen Krymský chanát, který byl od roku 1475 součástí Osmanské říše. Koncem 18. století Kateřina Veliká připojila Krym k Ruské říši. Po rozpadu Sovětského svazu se stal poloostrov součástí Ukrajiny.

Kulturní památky

Na Krymu se nachází množství kulturních památek a je tu krásná příroda. Díky tomu byl poloostrov od 60. let 19. století vyhledávaným letoviskem. Nejznámějšími turistickými středisky na Krymu jsou Jevpatorija, Jalta, Alupka, Alušta, Artěk, Gurzuf, Sudak a Feodosija. Zajímavými památkami na poloostrově jsou archeologická naleziště, byzantské pevnosti, jeskynní kláštery, tatarské vesnice, mešity a paláce.


Informace a fakta

GPS: 45.2594, 34.2773
Nadmořská výška: 91 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 21.2.2012 11:06:53

Krymský poloostrov: Recenze

Krymský poloostrov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3