TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krupówki

Krupówki - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Krupówki: Hlídač pokojů
Krupówki Mapa Mapa hotelů Krupówki

KrupówkiKrupówki

Související témata

Krupówki: Fotografie

Doporučené hotely Krupówki


Zobrazit všechny »


Krupówki: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Krupówki Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Krupówki a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Krokiew3km
Wole Oko10km
Mały Staw Polski11km
Mořské oko14km
Mlynářka16km
Svinka19km
Satan17km
Gerlachovský štít19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ulice, Aktuální čas: 18:27:56, Nadmořská výška: 845m, Adresa: Krupówki 36, Zakopane, Polsko, Telefon: +48 691 777 756, WWW stránky:

Krupówki je nejznámější ulice ve městě Zakopane , v Polsku . Davy turistů sem míří za jedinečnou atmosférou, kterou tato pěší zóna oplývá. Krupówki se nachází v centru města, od křižovatky Nowotarska směřuje asi 1,1 km na jih, kde plynule přechází v ulici Zamoyski.

Pohled do historie

Původně byla oblast jen málo obydlená. Bylo zde pár dřevěných domků, louka, bažina s úzkou cestičkou. Základ slavné ulice byl položen, když v roce 1878 si v místě postavil letní sídlo malíř Valerij Eliáš. Poté se zde začalo stavět mnoho dalších cihlových domů a o několik let později se ulice stala důležitým obchodním a administrativním centrem. V 90. letech 20. století byla ulice rekonstruována, mimo jiné přibylo mnoho laviček a odpočinkových míst.

Krupówki – pulzující tepna města Zakopane

Dnes je místem nejstarších hotelů, restaurací a kaváren ve městě. Nejstarší hotel se jmenuje Mořské oko, a i přesto, že několikrát vyhořel, vždy byl obnoven a je turisty oblíben. Při procházení ulicí určitě nepřehlédnete neorománský kostel Svaté rodiny se zelenou střechou. Je vidět z mnoha míst v Zakopanem, proto slouží jako orientační bod. Na schodech ke kostelu často sedí znavení návštěvníci a pozorují cvrkot ulice, kde se mísí mnoho různých jazyků. Celá ulice žije svým životem jak přes den, tak do pozdních nočních hodin. Několikrát narazíte na různé reprodukce hudby, krámky i stánky, nebo atrakce, jako je například projížďka v kočáře. Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků se zde zastavuje při své cestě do, nebo z, Vysokých Tater, oblíbeným místem je Muzeum Tater. Bylo otevřené v roce 1910, vystavuje největší a nejstarší sbírku věnovanou tamnímu regionu. Součástí muzea je botanická zahrada, která pěstuje horské keře a stromy. Milovníci výkladních skříní budou potěšeni nepřeberným množství krámků všeho druhu, od suvenýrů až po značkové butiky a obchody se sportovním vybavením. Každý rok se zde koná Mezinárodní festival folkloru hor, kdy se schází mnoho umělců z různých zemí a v národních krojích, prezentující tradiční hudbu a zvyky.


Informace a fakta

GPS: 49.2934, 19.9548
Nadmořská výška: 845 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:49:46

Krupówki: Recenze

Krupówki prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zakopane (0.7km)Kościelisko (4km)Murzasichle (6km)Suche (5km)Ząb (5km)Poronin (6km)Bustryk (7km)Bialy Dunajec (9km)Bukowina Tatrzańska (13km)

Webmap: 1 2 3